
Warm Gray Faux Wood Beveled Rectangular Mirror By Homeroots
Update your home with a piece that radiates modern sophistication and style. The Warm Gray Faux Wood Beveled Rectangular Mirror is a beautiful accent piece for hallways, entryways, and bedrooms. The modern gray finish will create a warm and inviting atmosphere in any space. The beautifully beveled glass just adds a final touch of elegance. 36" x 24" x 1"
Specifications
| Product Dimensions: | 36" H x 24" W x 1" D |
| Product Color: | Gray |
| Product Finish: | Faux Gray Wood Grain |
| Product Material: | Polystyrene |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401217 |
| Product UPC: | 808230095328 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $221.94
-65%$221.94
$77.68More Images



Warm Gray Faux Wood Beveled Rectangular Mirror By Homeroots
Update your home with a piece that radiates modern sophistication and style. The Warm Gray Faux Wood Beveled Rectangular Mirror is a beautiful accent piece for hallways, entryways, and bedrooms. The modern gray finish will create a warm and inviting atmosphere in any space. The beautifully beveled glass just adds a final touch of elegance. 36" x 24" x 1"
Specifications
| Product Dimensions: | 36" H x 24" W x 1" D |
| Product Color: | Gray |
| Product Finish: | Faux Gray Wood Grain |
| Product Material: | Polystyrene |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401217 |
| Product UPC: | 808230095328 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Update your home with a piece that radiates modern sophistication and style. The Warm Gray Faux Wood Beveled Rectangular Mirror is a beautiful accent piece for hallways, entryways, and bedrooms. The modern gray finish will create a warm and inviting atmosphere in any space. The beautifully beveled glass just adds a final touch of elegance. 36" x 24" x 1"
Specifications
| Product Dimensions: | 36" H x 24" W x 1" D |
| Product Color: | Gray |
| Product Finish: | Faux Gray Wood Grain |
| Product Material: | Polystyrene |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401217 |
| Product UPC: | 808230095328 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























