
Warm Brown Long Board 3 Panel Room Divider Screen By Homeroots
Enjoy this Natural Brown Wood Long Board Screen. Live the coastal lifestyle with your very own screen shaped into three 3 surfboards hinged together. Natural variations and colors in the wood board make for a unique piece that will be sure to drop jaws.
Inspired by traditional wooden surfboards. 47" x 1" x 71"
Specifications
| Product Dimensions: | 71" H x 47" W x 1" D |
| Product Color: | Brown |
| Product Finish: | Solid |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 370390 |
| Product UPC: | 4512839463322 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $675.26
-65%$675.26
$236.34More Images




Warm Brown Long Board 3 Panel Room Divider Screen By Homeroots
Enjoy this Natural Brown Wood Long Board Screen. Live the coastal lifestyle with your very own screen shaped into three 3 surfboards hinged together. Natural variations and colors in the wood board make for a unique piece that will be sure to drop jaws.
Inspired by traditional wooden surfboards. 47" x 1" x 71"
Specifications
| Product Dimensions: | 71" H x 47" W x 1" D |
| Product Color: | Brown |
| Product Finish: | Solid |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 370390 |
| Product UPC: | 4512839463322 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Enjoy this Natural Brown Wood Long Board Screen. Live the coastal lifestyle with your very own screen shaped into three 3 surfboards hinged together. Natural variations and colors in the wood board make for a unique piece that will be sure to drop jaws.
Inspired by traditional wooden surfboards. 47" x 1" x 71"
Specifications
| Product Dimensions: | 71" H x 47" W x 1" D |
| Product Color: | Brown |
| Product Finish: | Solid |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 370390 |
| Product UPC: | 4512839463322 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























