
Walnut Wooden Set Of 2 Stool By Homeroots
The Walnut Wooden Set of 2 Stool offers casual style, simple clean lines with a versatility perfect for any small dining space. Features wooden saddle seat, wooden square legs and footrest supports. Crafted from solid hardwoods with a touch of distress finish. (Assembly Required) 17" X 14" X 18"
Specifications
| Product Category: | Stools |
| Product Dimensions: | 17in W x 14in D x 18in H |
| Product Material: | Wood |
| Finish: | Walnut |
| Product Color: | Walnut |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 4512839432151 |
| Product SKU: | 320543 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Walnut Wooden Set Stool |
| Walnut Wooden Set |
| Wooden Set Stool |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $142.51
-65%$142.51
$49.88More Images



Walnut Wooden Set Of 2 Stool By Homeroots
The Walnut Wooden Set of 2 Stool offers casual style, simple clean lines with a versatility perfect for any small dining space. Features wooden saddle seat, wooden square legs and footrest supports. Crafted from solid hardwoods with a touch of distress finish. (Assembly Required) 17" X 14" X 18"
Specifications
| Product Category: | Stools |
| Product Dimensions: | 17in W x 14in D x 18in H |
| Product Material: | Wood |
| Finish: | Walnut |
| Product Color: | Walnut |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 4512839432151 |
| Product SKU: | 320543 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Walnut Wooden Set Stool |
| Walnut Wooden Set |
| Wooden Set Stool |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Walnut Wooden Set of 2 Stool offers casual style, simple clean lines with a versatility perfect for any small dining space. Features wooden saddle seat, wooden square legs and footrest supports. Crafted from solid hardwoods with a touch of distress finish. (Assembly Required) 17" X 14" X 18"
Specifications
| Product Category: | Stools |
| Product Dimensions: | 17in W x 14in D x 18in H |
| Product Material: | Wood |
| Finish: | Walnut |
| Product Color: | Walnut |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 4512839432151 |
| Product SKU: | 320543 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Walnut Wooden Set Stool |
| Walnut Wooden Set |
| Wooden Set Stool |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























