
Walnut Wood Nightstand By Homeroots - 347094
This two drawers contemporary nightstand features shaped drawer fronts in a walnut finish with a single knob hardware. Sensibly scaled for todays modern spaces, the collection offers a fresh and clean approach to contemporary lifestyle.
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 25 H x 17 W x 34 D |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Manufactured Wood |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | Walnut Brown |
| Finish: | Walnut |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 347094 |
| Product UPC: | 4512839708638 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 25 Walnut Wood Nightstand |
| 34 25 Walnut Wood Nightstand |
| Walnut Wood Nightstand |
| 17 34 25 Walnut Wood |
| 34 25 Walnut Wood |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $247.05
-65%$247.05
$86.47More Images

Walnut Wood Nightstand By Homeroots - 347094
This two drawers contemporary nightstand features shaped drawer fronts in a walnut finish with a single knob hardware. Sensibly scaled for todays modern spaces, the collection offers a fresh and clean approach to contemporary lifestyle.
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 25 H x 17 W x 34 D |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Manufactured Wood |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | Walnut Brown |
| Finish: | Walnut |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 347094 |
| Product UPC: | 4512839708638 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 25 Walnut Wood Nightstand |
| 34 25 Walnut Wood Nightstand |
| Walnut Wood Nightstand |
| 17 34 25 Walnut Wood |
| 34 25 Walnut Wood |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This two drawers contemporary nightstand features shaped drawer fronts in a walnut finish with a single knob hardware. Sensibly scaled for todays modern spaces, the collection offers a fresh and clean approach to contemporary lifestyle.
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 25 H x 17 W x 34 D |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Manufactured Wood |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | Walnut Brown |
| Finish: | Walnut |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 347094 |
| Product UPC: | 4512839708638 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 25 Walnut Wood Nightstand |
| 34 25 Walnut Wood Nightstand |
| Walnut Wood Nightstand |
| 17 34 25 Walnut Wood |
| 34 25 Walnut Wood |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























