
Walnut Sandy Black Metal Desk By Homeroots
Creating a comfortable workstation at home, the Sara collection will be the perfect solution for your home office needs. Spacious and stylish are constructed by its sandy black metal sled base, giving your room a modern feel. You can also keep your accessories away and neatly organized with its drawer. This desk is great for variety of use in any environment.
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Product Dimensions: | 31 H x 62 W x 24 D |
| Product Color: | Walnut & Sandy Black |
| Product Material: | Metal |
| Product Finish: | Walnut & Sandy Black |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 374256 |
| Product UPC: | 4512839430232 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Walnut Sandy Black Metal Desk |
| Black Metal Desk |
| Sandy Black Metal Desk |
| 62 24 31 Walnut |
| 31 Walnut Sandy Black Metal |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Walnut Sandy Black Metal Desk By Homeroots
Creating a comfortable workstation at home, the Sara collection will be the perfect solution for your home office needs. Spacious and stylish are constructed by its sandy black metal sled base, giving your room a modern feel. You can also keep your accessories away and neatly organized with its drawer. This desk is great for variety of use in any environment.
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Product Dimensions: | 31 H x 62 W x 24 D |
| Product Color: | Walnut & Sandy Black |
| Product Material: | Metal |
| Product Finish: | Walnut & Sandy Black |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 374256 |
| Product UPC: | 4512839430232 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Walnut Sandy Black Metal Desk |
| Black Metal Desk |
| Sandy Black Metal Desk |
| 62 24 31 Walnut |
| 31 Walnut Sandy Black Metal |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Creating a comfortable workstation at home, the Sara collection will be the perfect solution for your home office needs. Spacious and stylish are constructed by its sandy black metal sled base, giving your room a modern feel. You can also keep your accessories away and neatly organized with its drawer. This desk is great for variety of use in any environment.
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Product Dimensions: | 31 H x 62 W x 24 D |
| Product Color: | Walnut & Sandy Black |
| Product Material: | Metal |
| Product Finish: | Walnut & Sandy Black |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 374256 |
| Product UPC: | 4512839430232 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Walnut Sandy Black Metal Desk |
| Black Metal Desk |
| Sandy Black Metal Desk |
| 62 24 31 Walnut |
| 31 Walnut Sandy Black Metal |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























