
Walnut Round Wooden Side Table By Homeroots
This Elegant And Casual Side Table Brings A Traditional Touch And Modern Flair To Every Home Setting. The Chic Appearance Of Our Charming Vintage Look Round Table Will Surely Brighten Up Your Room. This Versatile Piece Works Great As An End Table, Side Table, Or Nightstand Giving You Good Storage And Display Space In A Compact Footprint. Features Include A Round Wooden Top, Wooden Bottom Shelf And Four Stylish Knee Legs. This Accent Piece Will Surely Make A Functional And Inspiring Design Statement. 24" X 18" X 18"
Specifications
| Product Dimensions: | 24" H x 18" W x 18" D |
| Product Material: | Solid Wood |
| Product Base Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Brown |
| Product Weight: | 11.00 Pounds |
| Product Assembly: | Full Assembly Needed |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 286290 |
| Product UPC: | 689211804333 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $147.81
-65%$147.81
$51.73More Images




Walnut Round Wooden Side Table By Homeroots
This Elegant And Casual Side Table Brings A Traditional Touch And Modern Flair To Every Home Setting. The Chic Appearance Of Our Charming Vintage Look Round Table Will Surely Brighten Up Your Room. This Versatile Piece Works Great As An End Table, Side Table, Or Nightstand Giving You Good Storage And Display Space In A Compact Footprint. Features Include A Round Wooden Top, Wooden Bottom Shelf And Four Stylish Knee Legs. This Accent Piece Will Surely Make A Functional And Inspiring Design Statement. 24" X 18" X 18"
Specifications
| Product Dimensions: | 24" H x 18" W x 18" D |
| Product Material: | Solid Wood |
| Product Base Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Brown |
| Product Weight: | 11.00 Pounds |
| Product Assembly: | Full Assembly Needed |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 286290 |
| Product UPC: | 689211804333 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This Elegant And Casual Side Table Brings A Traditional Touch And Modern Flair To Every Home Setting. The Chic Appearance Of Our Charming Vintage Look Round Table Will Surely Brighten Up Your Room. This Versatile Piece Works Great As An End Table, Side Table, Or Nightstand Giving You Good Storage And Display Space In A Compact Footprint. Features Include A Round Wooden Top, Wooden Bottom Shelf And Four Stylish Knee Legs. This Accent Piece Will Surely Make A Functional And Inspiring Design Statement. 24" X 18" X 18"
Specifications
| Product Dimensions: | 24" H x 18" W x 18" D |
| Product Material: | Solid Wood |
| Product Base Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Brown |
| Product Weight: | 11.00 Pounds |
| Product Assembly: | Full Assembly Needed |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 286290 |
| Product UPC: | 689211804333 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























