
Walnut Pull Handle Set Of 2 Baskets By Homeroots
The baskets in set of 2 are uniquely made to match a dressers. It will create a fresh and freestyle look in your bedroom space. The dresser in the photo is sold separately. The pull handle make the basket act like a drawer. Basket measures 29" x 17" x 10"H.
Specifications
| Product Category: | Chests |
| Product Dimensions: | 8 H x 17 W x 31 D |
| Product Material: | Wood |
| Finish: | Walnut |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 347042 |
| Product UPC: | 4512839707921 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Walnut Pull Handle Set Baskets |
| Pull Handle Set Baskets |
| Walnut Pull Handle Set |
| Handle Set Baskets |
| Walnut Pull Handle |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images



Walnut Pull Handle Set Of 2 Baskets By Homeroots
The baskets in set of 2 are uniquely made to match a dressers. It will create a fresh and freestyle look in your bedroom space. The dresser in the photo is sold separately. The pull handle make the basket act like a drawer. Basket measures 29" x 17" x 10"H.
Specifications
| Product Category: | Chests |
| Product Dimensions: | 8 H x 17 W x 31 D |
| Product Material: | Wood |
| Finish: | Walnut |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 347042 |
| Product UPC: | 4512839707921 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Walnut Pull Handle Set Baskets |
| Pull Handle Set Baskets |
| Walnut Pull Handle Set |
| Handle Set Baskets |
| Walnut Pull Handle |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The baskets in set of 2 are uniquely made to match a dressers. It will create a fresh and freestyle look in your bedroom space. The dresser in the photo is sold separately. The pull handle make the basket act like a drawer. Basket measures 29" x 17" x 10"H.
Specifications
| Product Category: | Chests |
| Product Dimensions: | 8 H x 17 W x 31 D |
| Product Material: | Wood |
| Finish: | Walnut |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 347042 |
| Product UPC: | 4512839707921 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Walnut Pull Handle Set Baskets |
| Pull Handle Set Baskets |
| Walnut Pull Handle Set |
| Handle Set Baskets |
| Walnut Pull Handle |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























