
Walnut Nesting Coffee Table By Homeroots
This Nesting Tables provide the perfect table top solution for all needs. Nest the tables together to form a coffee table that is the perfect size for you. Or separate the tables and scatter around the room for a cohesive living room style. The guitar pick shaped table tops are MDF with a walnut oak veneer and paired with matte black metal legs.
Specifications
| Product Category: | Side Tables |
| Product Dimensions: | 30.71in W x 41.34in D x 17in H |
| Product Material: | Metal, Other |
| Product Color: | Walnut |
| Finish: | Oak veneer in walnut color on MDF & matte black metal |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 372964 |
| Product UPC: | 4512839454191 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 17 Walnut Nesting Coffee Table |
| 34 17 Walnut Nesting Coffee |
| Walnut Nesting Coffee Table |
| Nesting Coffee Table |
| 41 34 17 Walnut Nesting |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $332.29
-65%$332.29
$116.30More Images





Walnut Nesting Coffee Table By Homeroots
This Nesting Tables provide the perfect table top solution for all needs. Nest the tables together to form a coffee table that is the perfect size for you. Or separate the tables and scatter around the room for a cohesive living room style. The guitar pick shaped table tops are MDF with a walnut oak veneer and paired with matte black metal legs.
Specifications
| Product Category: | Side Tables |
| Product Dimensions: | 30.71in W x 41.34in D x 17in H |
| Product Material: | Metal, Other |
| Product Color: | Walnut |
| Finish: | Oak veneer in walnut color on MDF & matte black metal |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 372964 |
| Product UPC: | 4512839454191 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 17 Walnut Nesting Coffee Table |
| 34 17 Walnut Nesting Coffee |
| Walnut Nesting Coffee Table |
| Nesting Coffee Table |
| 41 34 17 Walnut Nesting |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This Nesting Tables provide the perfect table top solution for all needs. Nest the tables together to form a coffee table that is the perfect size for you. Or separate the tables and scatter around the room for a cohesive living room style. The guitar pick shaped table tops are MDF with a walnut oak veneer and paired with matte black metal legs.
Specifications
| Product Category: | Side Tables |
| Product Dimensions: | 30.71in W x 41.34in D x 17in H |
| Product Material: | Metal, Other |
| Product Color: | Walnut |
| Finish: | Oak veneer in walnut color on MDF & matte black metal |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 372964 |
| Product UPC: | 4512839454191 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 17 Walnut Nesting Coffee Table |
| 34 17 Walnut Nesting Coffee |
| Walnut Nesting Coffee Table |
| Nesting Coffee Table |
| 41 34 17 Walnut Nesting |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























