
Walnut Finish Full Length Standing Mirror By Homeroots
Add a touch of chic to your master suite with the amazing Walnut Finish Full Length Standing Mirror. It is an ideal free-standing mirror for your bedroom, living room, or dressing room. Perfectly sized for a quick confidence boost with an easy head-to-toe reflection of your daily outfit. With its sleek elegance and unprecedented functionality, it will perfectly blend in with your bedroom. Position it in a corner to create a welcoming and spacious feeling. 55" H x 15" W x 6" D
Specifications
| Product Dimensions: | 55.25" H x 6.25" W x 15" D |
| Product Color: | Brown |
| Product Finish: | Brown |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 420747 |
| Product UPC: | 606114082866 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $144.63
-65%$144.63
$50.62More Images








Walnut Finish Full Length Standing Mirror By Homeroots
Add a touch of chic to your master suite with the amazing Walnut Finish Full Length Standing Mirror. It is an ideal free-standing mirror for your bedroom, living room, or dressing room. Perfectly sized for a quick confidence boost with an easy head-to-toe reflection of your daily outfit. With its sleek elegance and unprecedented functionality, it will perfectly blend in with your bedroom. Position it in a corner to create a welcoming and spacious feeling. 55" H x 15" W x 6" D
Specifications
| Product Dimensions: | 55.25" H x 6.25" W x 15" D |
| Product Color: | Brown |
| Product Finish: | Brown |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 420747 |
| Product UPC: | 606114082866 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Add a touch of chic to your master suite with the amazing Walnut Finish Full Length Standing Mirror. It is an ideal free-standing mirror for your bedroom, living room, or dressing room. Perfectly sized for a quick confidence boost with an easy head-to-toe reflection of your daily outfit. With its sleek elegance and unprecedented functionality, it will perfectly blend in with your bedroom. Position it in a corner to create a welcoming and spacious feeling. 55" H x 15" W x 6" D
Specifications
| Product Dimensions: | 55.25" H x 6.25" W x 15" D |
| Product Color: | Brown |
| Product Finish: | Brown |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 420747 |
| Product UPC: | 606114082866 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























