
Walnut And Gold 2 Drawer Nightstand By Homeroots
This high quality Walnut and Gold 2 Drawer Nightstand will create a stunning focal point in your bedroom. It has a warm walnut dark brown finish that is offset by gorgeous gold horizontal drawer pulls. Superb construction from mahogany wood solids and veneer featuring wide flair raised off the floor legs give this piece a unique aesthetic. 25" x 20" x 15".
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 25 H x 20 W x 15 D |
| Product Material: | Mahogany Wood Solids & Veneer |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | Walnut Finish |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 399256 |
| Product UPC: | 808230075726 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Walnut Gold Drawer Nightstand |
| Gold Drawer Nightstand |
| Walnut Gold Drawer |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images

Walnut And Gold 2 Drawer Nightstand By Homeroots
This high quality Walnut and Gold 2 Drawer Nightstand will create a stunning focal point in your bedroom. It has a warm walnut dark brown finish that is offset by gorgeous gold horizontal drawer pulls. Superb construction from mahogany wood solids and veneer featuring wide flair raised off the floor legs give this piece a unique aesthetic. 25" x 20" x 15".
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 25 H x 20 W x 15 D |
| Product Material: | Mahogany Wood Solids & Veneer |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | Walnut Finish |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 399256 |
| Product UPC: | 808230075726 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Walnut Gold Drawer Nightstand |
| Gold Drawer Nightstand |
| Walnut Gold Drawer |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This high quality Walnut and Gold 2 Drawer Nightstand will create a stunning focal point in your bedroom. It has a warm walnut dark brown finish that is offset by gorgeous gold horizontal drawer pulls. Superb construction from mahogany wood solids and veneer featuring wide flair raised off the floor legs give this piece a unique aesthetic. 25" x 20" x 15".
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 25 H x 20 W x 15 D |
| Product Material: | Mahogany Wood Solids & Veneer |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | Walnut Finish |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 399256 |
| Product UPC: | 808230075726 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Walnut Gold Drawer Nightstand |
| Gold Drawer Nightstand |
| Walnut Gold Drawer |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























