
Walnut And Espresso Contemporary Nightstand By Homeroots
Your bedroom or dressing room can get trendier with this stylish and highly functional Walnut And Espresso Contemporary 3 Drawer Nightstand. Our nightstand combines beauty and versatility to help get your room organized as well as brighten the atmosphere. It features a warm walnut and espresso particle board and veneer finish and three easy glide drawers that offer perfect storage space for your personal essentials. The rectangular top will be an ideal place to position your table lamp, photos, tissue box, other decorative items. The espresso finished frame combines well with the walnut front to make this piece awesome addition to your living space.18.9" X 19.69" X 15.75"
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 18.9 H x 19.69 W x 15.75 D |
| Product Material: | Particleboard |
| Frame Material: | Manufactured Wood |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | Walnut & Espresso |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 286443 |
| Product UPC: | 689211805484 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Walnut Espresso Contemporary Nightstand |
| Espresso Contemporary Nightstand |
| Walnut Espresso Contemporary |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $130.54
-65%$130.54
$45.69More Images



Walnut And Espresso Contemporary Nightstand By Homeroots
Your bedroom or dressing room can get trendier with this stylish and highly functional Walnut And Espresso Contemporary 3 Drawer Nightstand. Our nightstand combines beauty and versatility to help get your room organized as well as brighten the atmosphere. It features a warm walnut and espresso particle board and veneer finish and three easy glide drawers that offer perfect storage space for your personal essentials. The rectangular top will be an ideal place to position your table lamp, photos, tissue box, other decorative items. The espresso finished frame combines well with the walnut front to make this piece awesome addition to your living space.18.9" X 19.69" X 15.75"
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 18.9 H x 19.69 W x 15.75 D |
| Product Material: | Particleboard |
| Frame Material: | Manufactured Wood |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | Walnut & Espresso |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 286443 |
| Product UPC: | 689211805484 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Walnut Espresso Contemporary Nightstand |
| Espresso Contemporary Nightstand |
| Walnut Espresso Contemporary |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Your bedroom or dressing room can get trendier with this stylish and highly functional Walnut And Espresso Contemporary 3 Drawer Nightstand. Our nightstand combines beauty and versatility to help get your room organized as well as brighten the atmosphere. It features a warm walnut and espresso particle board and veneer finish and three easy glide drawers that offer perfect storage space for your personal essentials. The rectangular top will be an ideal place to position your table lamp, photos, tissue box, other decorative items. The espresso finished frame combines well with the walnut front to make this piece awesome addition to your living space.18.9" X 19.69" X 15.75"
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 18.9 H x 19.69 W x 15.75 D |
| Product Material: | Particleboard |
| Frame Material: | Manufactured Wood |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | Walnut & Espresso |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 286443 |
| Product UPC: | 689211805484 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Walnut Espresso Contemporary Nightstand |
| Espresso Contemporary Nightstand |
| Walnut Espresso Contemporary |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























