
Walnut And Champagne Metal End Table By Homeroots
This end table is creatively crafted to bring an awesome scenery to your living room. It comes with exciting features that make it a versatile piece. This round leg table can serve as a perfect pedestal to place your table clock or flower vase apart from being a piece on which you can have your morning coffee in the bedroom. Our end table comes with an exciting overlapping X-shape motif crossbar support in a glistering champagne finish and stainless steel legs also in champagne finish.
Specifications
| Product Category: | End Tables |
| Product Dimensions: | 24in W x 24in D x 24in H |
| Product Material: | Metal, Other |
| Base Material: | Stainless Steel |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | Walnut and Champagne |
| Top Color: | Walnut |
| Top Shape: | Round |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 318997 |
| Product UPC: | 614486164622 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Walnut Champagne Metal End Table |
| Champagne Metal End Table |
| Metal End Table |
| 24 24 Walnut Champagne |
| 24 Walnut Champagne Metal End |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $303.53
-65%$303.53
$106.24More Images




Walnut And Champagne Metal End Table By Homeroots
This end table is creatively crafted to bring an awesome scenery to your living room. It comes with exciting features that make it a versatile piece. This round leg table can serve as a perfect pedestal to place your table clock or flower vase apart from being a piece on which you can have your morning coffee in the bedroom. Our end table comes with an exciting overlapping X-shape motif crossbar support in a glistering champagne finish and stainless steel legs also in champagne finish.
Specifications
| Product Category: | End Tables |
| Product Dimensions: | 24in W x 24in D x 24in H |
| Product Material: | Metal, Other |
| Base Material: | Stainless Steel |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | Walnut and Champagne |
| Top Color: | Walnut |
| Top Shape: | Round |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 318997 |
| Product UPC: | 614486164622 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Walnut Champagne Metal End Table |
| Champagne Metal End Table |
| Metal End Table |
| 24 24 Walnut Champagne |
| 24 Walnut Champagne Metal End |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This end table is creatively crafted to bring an awesome scenery to your living room. It comes with exciting features that make it a versatile piece. This round leg table can serve as a perfect pedestal to place your table clock or flower vase apart from being a piece on which you can have your morning coffee in the bedroom. Our end table comes with an exciting overlapping X-shape motif crossbar support in a glistering champagne finish and stainless steel legs also in champagne finish.
Specifications
| Product Category: | End Tables |
| Product Dimensions: | 24in W x 24in D x 24in H |
| Product Material: | Metal, Other |
| Base Material: | Stainless Steel |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | Walnut and Champagne |
| Top Color: | Walnut |
| Top Shape: | Round |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 318997 |
| Product UPC: | 614486164622 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Walnut Champagne Metal End Table |
| Champagne Metal End Table |
| Metal End Table |
| 24 24 Walnut Champagne |
| 24 Walnut Champagne Metal End |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























