
Wall Diver - Black -Pack By Homeroots
Elevate the originality of your decor with our unique Wall Diver art installation. This high-end wall sculpture creates the illusion of a man diving from any surface on which he is hung - a striking 3-dimensional addition to your home or office wall. Made from durable resin, Diving Man is an amazing conversation piece that looks great alone, or as a large grouping to make a bold design statement.
Specifications
| Product Dimensions: | 6.5" H x 6.5" W x 2.5" D |
| Product Color: | BLACK |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | Resin |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 332359 |
| Product UPC: | 4512822748757 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $130.20
-65%$130.20
$45.57More Images








Wall Diver - Black -Pack By Homeroots
Elevate the originality of your decor with our unique Wall Diver art installation. This high-end wall sculpture creates the illusion of a man diving from any surface on which he is hung - a striking 3-dimensional addition to your home or office wall. Made from durable resin, Diving Man is an amazing conversation piece that looks great alone, or as a large grouping to make a bold design statement.
Specifications
| Product Dimensions: | 6.5" H x 6.5" W x 2.5" D |
| Product Color: | BLACK |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | Resin |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 332359 |
| Product UPC: | 4512822748757 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Elevate the originality of your decor with our unique Wall Diver art installation. This high-end wall sculpture creates the illusion of a man diving from any surface on which he is hung - a striking 3-dimensional addition to your home or office wall. Made from durable resin, Diving Man is an amazing conversation piece that looks great alone, or as a large grouping to make a bold design statement.
Specifications
| Product Dimensions: | 6.5" H x 6.5" W x 2.5" D |
| Product Color: | BLACK |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | Resin |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 332359 |
| Product UPC: | 4512822748757 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























