
Vivienne Lavender Bone Inlay Console Chest By Homeroots
This lavender console chest offers a unique touch to any room. Developed from centuries old artistic traditions, the pastel background showcases the opalescence of hand-carved bone inlay. The two doors and single drawer are complimented with bone pulls making the perfect hiding place for table linens and serving trays, or bedside for all your favorite keepsakes.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 29in W x 12in D x 29in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | No |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Heritage |
| Product Color: | Purple |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822876382 |
| Product SKU: | 389726 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Vivienne Lavender Bone Inlay Console |
| Lavender Bone Inlay Console Chest |
| Vivienne Lavender Bone Inlay |
| Lavender Bone Inlay Console |
| Vivienne Lavender Bone |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $1,743.19
-65%$1,743.19
$610.12More Images



Vivienne Lavender Bone Inlay Console Chest By Homeroots
This lavender console chest offers a unique touch to any room. Developed from centuries old artistic traditions, the pastel background showcases the opalescence of hand-carved bone inlay. The two doors and single drawer are complimented with bone pulls making the perfect hiding place for table linens and serving trays, or bedside for all your favorite keepsakes.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 29in W x 12in D x 29in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | No |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Heritage |
| Product Color: | Purple |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822876382 |
| Product SKU: | 389726 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Vivienne Lavender Bone Inlay Console |
| Lavender Bone Inlay Console Chest |
| Vivienne Lavender Bone Inlay |
| Lavender Bone Inlay Console |
| Vivienne Lavender Bone |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This lavender console chest offers a unique touch to any room. Developed from centuries old artistic traditions, the pastel background showcases the opalescence of hand-carved bone inlay. The two doors and single drawer are complimented with bone pulls making the perfect hiding place for table linens and serving trays, or bedside for all your favorite keepsakes.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 29in W x 12in D x 29in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | No |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Heritage |
| Product Color: | Purple |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822876382 |
| Product SKU: | 389726 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Vivienne Lavender Bone Inlay Console |
| Lavender Bone Inlay Console Chest |
| Vivienne Lavender Bone Inlay |
| Lavender Bone Inlay Console |
| Vivienne Lavender Bone |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























