
Vintage Whiskey Leather Office Chair By Homeroots
Our durable Hallie office chair gets its industrial look from oversized button tufted back and vintage top grain leather. The 5-star swivel base fitted with casters, it keeps you moving from one task to the next. Some Assembly Required.
Specifications
| Product Category: | Office Chairs |
| Product Dimensions: | 32 H x 24 W x 25 D |
| Product Color: | Vintage Whiskey |
| Product Material: | Leather |
| Product Finish: | Vintage Whiskey |
| Product Style: | Vintage, Industrial |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 374214 |
| Product UPC: | 4512839430898 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Vintage Whiskey Leather Office Chair |
| Whiskey Leather Office Chair |
| Leather Office Chair |
| 32 Vintage Whiskey Leather Office |
| 25 32 Vintage Whiskey Leather |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images




Vintage Whiskey Leather Office Chair By Homeroots
Our durable Hallie office chair gets its industrial look from oversized button tufted back and vintage top grain leather. The 5-star swivel base fitted with casters, it keeps you moving from one task to the next. Some Assembly Required.
Specifications
| Product Category: | Office Chairs |
| Product Dimensions: | 32 H x 24 W x 25 D |
| Product Color: | Vintage Whiskey |
| Product Material: | Leather |
| Product Finish: | Vintage Whiskey |
| Product Style: | Vintage, Industrial |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 374214 |
| Product UPC: | 4512839430898 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Vintage Whiskey Leather Office Chair |
| Whiskey Leather Office Chair |
| Leather Office Chair |
| 32 Vintage Whiskey Leather Office |
| 25 32 Vintage Whiskey Leather |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Our durable Hallie office chair gets its industrial look from oversized button tufted back and vintage top grain leather. The 5-star swivel base fitted with casters, it keeps you moving from one task to the next. Some Assembly Required.
Specifications
| Product Category: | Office Chairs |
| Product Dimensions: | 32 H x 24 W x 25 D |
| Product Color: | Vintage Whiskey |
| Product Material: | Leather |
| Product Finish: | Vintage Whiskey |
| Product Style: | Vintage, Industrial |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 374214 |
| Product UPC: | 4512839430898 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Vintage Whiskey Leather Office Chair |
| Whiskey Leather Office Chair |
| Leather Office Chair |
| 32 Vintage Whiskey Leather Office |
| 25 32 Vintage Whiskey Leather |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























