
Vintage Telephone Coin Bank By Homeroots
Retro and super cool, the Vintage Telephone Coin Bank is a unique handmade replica of the first general use phones. It also doubles as a coin bank so you can save up some cash. It is 100% made from metal with an authentic black and gold paint finish, and it is a great display piece for offices and living rooms. 7'' x 8.5'' x 5"
Specifications
| Product Dimensions: | 7" H x 8.5" W x 5" D |
| Product Color: | Gold |
| Product Material: | Metal |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401187 |
| Product UPC: | 808230095021 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images








Vintage Telephone Coin Bank By Homeroots
Retro and super cool, the Vintage Telephone Coin Bank is a unique handmade replica of the first general use phones. It also doubles as a coin bank so you can save up some cash. It is 100% made from metal with an authentic black and gold paint finish, and it is a great display piece for offices and living rooms. 7'' x 8.5'' x 5"
Specifications
| Product Dimensions: | 7" H x 8.5" W x 5" D |
| Product Color: | Gold |
| Product Material: | Metal |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401187 |
| Product UPC: | 808230095021 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Retro and super cool, the Vintage Telephone Coin Bank is a unique handmade replica of the first general use phones. It also doubles as a coin bank so you can save up some cash. It is 100% made from metal with an authentic black and gold paint finish, and it is a great display piece for offices and living rooms. 7'' x 8.5'' x 5"
Specifications
| Product Dimensions: | 7" H x 8.5" W x 5" D |
| Product Color: | Gold |
| Product Material: | Metal |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401187 |
| Product UPC: | 808230095021 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























