
Vintage Oak Wood Mirror By Homeroots
This mirror is an impeccable example of truly memorable luxurious traditional design. This vintage oak mirror features an arched frame with intricate floral design and beveled mirror. This piece is sure to bring a classy and traditional style to any bedroom.
Specifications
| Product Dimensions: | 48" H x 46" W x 3" D |
| Product Color: | Vintage Oak |
| Product Finish: | Vintage Oak |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 347089 |
| Product UPC: | 4512839708584 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images

Vintage Oak Wood Mirror By Homeroots
This mirror is an impeccable example of truly memorable luxurious traditional design. This vintage oak mirror features an arched frame with intricate floral design and beveled mirror. This piece is sure to bring a classy and traditional style to any bedroom.
Specifications
| Product Dimensions: | 48" H x 46" W x 3" D |
| Product Color: | Vintage Oak |
| Product Finish: | Vintage Oak |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 347089 |
| Product UPC: | 4512839708584 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This mirror is an impeccable example of truly memorable luxurious traditional design. This vintage oak mirror features an arched frame with intricate floral design and beveled mirror. This piece is sure to bring a classy and traditional style to any bedroom.
Specifications
| Product Dimensions: | 48" H x 46" W x 3" D |
| Product Color: | Vintage Oak |
| Product Finish: | Vintage Oak |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 347089 |
| Product UPC: | 4512839708584 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























