
Vintage Look Off White Horse Head Statue By Homeroots
Horses symbolize freedom, personal drive, and passion. Among all animals, they show a strong motivation that carries one through life. This unique resin horse head statue will fit well in different environments. It has an off white grey color. Throughout the horses mane, there are some dark grey brushes where the mane meets the head. This is beautiful and must have decor piece to add to your home! 9.5" x 12" x 20"
Specifications
| Product Dimensions: | 20" H x 9.5" W x 12" D |
| Product Color: | Multiple Colors |
| Product Material: | Metal |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 364244 |
| Product UPC: | 4512839553504 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $148.01
-65%$148.01
$51.80More Images





Vintage Look Off White Horse Head Statue By Homeroots
Horses symbolize freedom, personal drive, and passion. Among all animals, they show a strong motivation that carries one through life. This unique resin horse head statue will fit well in different environments. It has an off white grey color. Throughout the horses mane, there are some dark grey brushes where the mane meets the head. This is beautiful and must have decor piece to add to your home! 9.5" x 12" x 20"
Specifications
| Product Dimensions: | 20" H x 9.5" W x 12" D |
| Product Color: | Multiple Colors |
| Product Material: | Metal |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 364244 |
| Product UPC: | 4512839553504 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Horses symbolize freedom, personal drive, and passion. Among all animals, they show a strong motivation that carries one through life. This unique resin horse head statue will fit well in different environments. It has an off white grey color. Throughout the horses mane, there are some dark grey brushes where the mane meets the head. This is beautiful and must have decor piece to add to your home! 9.5" x 12" x 20"
Specifications
| Product Dimensions: | 20" H x 9.5" W x 12" D |
| Product Color: | Multiple Colors |
| Product Material: | Metal |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 364244 |
| Product UPC: | 4512839553504 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























