
Vintage Look Off White Boy Sitting Statue By Homeroots
This resin statue of a boy will give a unique look for sure. This statue would be a great asset for a porch or the garden. Having this around will give a sense of the past. This boy will certainly bring in a new view from the house. 8" x 16" x 21"
Specifications
| Product Dimensions: | 21" H x 8" W x 16" D |
| Product Color: | Multiple Colors |
| Product Material: | Metal |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 364247 |
| Product UPC: | 4512839553474 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $111.38
-65%$111.38
$38.98More Images





Vintage Look Off White Boy Sitting Statue By Homeroots
This resin statue of a boy will give a unique look for sure. This statue would be a great asset for a porch or the garden. Having this around will give a sense of the past. This boy will certainly bring in a new view from the house. 8" x 16" x 21"
Specifications
| Product Dimensions: | 21" H x 8" W x 16" D |
| Product Color: | Multiple Colors |
| Product Material: | Metal |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 364247 |
| Product UPC: | 4512839553474 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This resin statue of a boy will give a unique look for sure. This statue would be a great asset for a porch or the garden. Having this around will give a sense of the past. This boy will certainly bring in a new view from the house. 8" x 16" x 21"
Specifications
| Product Dimensions: | 21" H x 8" W x 16" D |
| Product Color: | Multiple Colors |
| Product Material: | Metal |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 364247 |
| Product UPC: | 4512839553474 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























