
Vintage Look French Swan Large Wall Art By Homeroots
Vintage and decorative, this Distressed White Swan Large Wall Art has a casually elegant look. This rustic looking rectangular piece of art has a beautiful swan scene printed on genuine wood with knots and grains that give it an authentic vintage look and feel. This faded blues, browns, and ivory combine with the distressed wood to give you a unique look. 20" x 32" x 2".
Specifications
| Product Dimensions: | 20" H x 32" W x 2" D |
| Product Color: | White |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401570 |
| Product UPC: | 808230098855 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images


Vintage Look French Swan Large Wall Art By Homeroots
Vintage and decorative, this Distressed White Swan Large Wall Art has a casually elegant look. This rustic looking rectangular piece of art has a beautiful swan scene printed on genuine wood with knots and grains that give it an authentic vintage look and feel. This faded blues, browns, and ivory combine with the distressed wood to give you a unique look. 20" x 32" x 2".
Specifications
| Product Dimensions: | 20" H x 32" W x 2" D |
| Product Color: | White |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401570 |
| Product UPC: | 808230098855 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Vintage and decorative, this Distressed White Swan Large Wall Art has a casually elegant look. This rustic looking rectangular piece of art has a beautiful swan scene printed on genuine wood with knots and grains that give it an authentic vintage look and feel. This faded blues, browns, and ivory combine with the distressed wood to give you a unique look. 20" x 32" x 2".
Specifications
| Product Dimensions: | 20" H x 32" W x 2" D |
| Product Color: | White |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401570 |
| Product UPC: | 808230098855 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























