
Vintage Look Desk Top Globe By Homeroots
This is a beautiful globe with a 8 3/4" diameter. It is quite appealing when featuring an old world map on its surface. Come with a nice 4-legged wood stand, this turn-able globe will make a fine gift or decoration for your home or office. It requires some light assembly with instruction included. 13" x 13" x 15"
Specifications
| Product Dimensions: | 15" H x 13" W x 13" D |
| Product Color: | Multiple Colors |
| Product Material: | Metal |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 364355 |
| Product UPC: | 4512839551586 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $133.00
-65%$133.00
$46.55More Images




Vintage Look Desk Top Globe By Homeroots
This is a beautiful globe with a 8 3/4" diameter. It is quite appealing when featuring an old world map on its surface. Come with a nice 4-legged wood stand, this turn-able globe will make a fine gift or decoration for your home or office. It requires some light assembly with instruction included. 13" x 13" x 15"
Specifications
| Product Dimensions: | 15" H x 13" W x 13" D |
| Product Color: | Multiple Colors |
| Product Material: | Metal |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 364355 |
| Product UPC: | 4512839551586 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This is a beautiful globe with a 8 3/4" diameter. It is quite appealing when featuring an old world map on its surface. Come with a nice 4-legged wood stand, this turn-able globe will make a fine gift or decoration for your home or office. It requires some light assembly with instruction included. 13" x 13" x 15"
Specifications
| Product Dimensions: | 15" H x 13" W x 13" D |
| Product Color: | Multiple Colors |
| Product Material: | Metal |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 364355 |
| Product UPC: | 4512839551586 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























