
Vintage French Chocolate Brown Bear Wall Art By Homeroots
Vintage and distressed, the Vintage Chocolate Brown Bear Wall Art is designed with a French flair. The print goes over distressed wood panels that include knots and other imperfections which enhance the vintage look of this square wall art. This piece is perfect for a lake, lodge, or mountain house, but also great for office, living room or bedroom. 20" x 20" x 2".
Specifications
| Product Dimensions: | 20" H x 20" W x 2" D |
| Product Color: | Brown |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401600 |
| Product UPC: | 808230099159 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images


Vintage French Chocolate Brown Bear Wall Art By Homeroots
Vintage and distressed, the Vintage Chocolate Brown Bear Wall Art is designed with a French flair. The print goes over distressed wood panels that include knots and other imperfections which enhance the vintage look of this square wall art. This piece is perfect for a lake, lodge, or mountain house, but also great for office, living room or bedroom. 20" x 20" x 2".
Specifications
| Product Dimensions: | 20" H x 20" W x 2" D |
| Product Color: | Brown |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401600 |
| Product UPC: | 808230099159 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Vintage and distressed, the Vintage Chocolate Brown Bear Wall Art is designed with a French flair. The print goes over distressed wood panels that include knots and other imperfections which enhance the vintage look of this square wall art. This piece is perfect for a lake, lodge, or mountain house, but also great for office, living room or bedroom. 20" x 20" x 2".
Specifications
| Product Dimensions: | 20" H x 20" W x 2" D |
| Product Color: | Brown |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401600 |
| Product UPC: | 808230099159 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























