
Vintage French Brown Owl Wall Art By Homeroots
Vintage and distressed, the Vintage Brown Owl Wall Art is designed with a French flair. The print goes over distressed wood panels that include knots and other imperfections which enhance the vintage look of this square wall art. This piece is perfect for a lake, lodge, or mountain house, but also great for office, living room or bedroom. 20" x 20" x 2".
Specifications
| Product Dimensions: | 20" H x 20" W x 2" D |
| Product Color: | Brown |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401537 |
| Product UPC: | 808230098527 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $82.86
-65%$82.86
$29.00More Images


Vintage French Brown Owl Wall Art By Homeroots
Vintage and distressed, the Vintage Brown Owl Wall Art is designed with a French flair. The print goes over distressed wood panels that include knots and other imperfections which enhance the vintage look of this square wall art. This piece is perfect for a lake, lodge, or mountain house, but also great for office, living room or bedroom. 20" x 20" x 2".
Specifications
| Product Dimensions: | 20" H x 20" W x 2" D |
| Product Color: | Brown |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401537 |
| Product UPC: | 808230098527 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Vintage and distressed, the Vintage Brown Owl Wall Art is designed with a French flair. The print goes over distressed wood panels that include knots and other imperfections which enhance the vintage look of this square wall art. This piece is perfect for a lake, lodge, or mountain house, but also great for office, living room or bedroom. 20" x 20" x 2".
Specifications
| Product Dimensions: | 20" H x 20" W x 2" D |
| Product Color: | Brown |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401537 |
| Product UPC: | 808230098527 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























