
Vintage Boat Oars Lake Rules Large Wall Art By Homeroots
Vintage and distressed, the Vintage Boat Oars Lake Rules Wall Art embodies fun and important sentiments for your time at the lake. We all need a reminder to Relax and Smile and have fun sometimes. The vintage look of the faded primary colors on this casual, rectangular piece of art are printed on genuine wood with knots and grains that give it a realistic vintage look and feel. This fun piece is perfect for any lake house. 20" x 32" x 2".
Specifications
| Product Dimensions: | 20" H x 32" W x 2" D |
| Product Color: | Red |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401539 |
| Product UPC: | 808230098541 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $107.36
-65%$107.36
$37.58More Images

Vintage Boat Oars Lake Rules Large Wall Art By Homeroots
Vintage and distressed, the Vintage Boat Oars Lake Rules Wall Art embodies fun and important sentiments for your time at the lake. We all need a reminder to Relax and Smile and have fun sometimes. The vintage look of the faded primary colors on this casual, rectangular piece of art are printed on genuine wood with knots and grains that give it a realistic vintage look and feel. This fun piece is perfect for any lake house. 20" x 32" x 2".
Specifications
| Product Dimensions: | 20" H x 32" W x 2" D |
| Product Color: | Red |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401539 |
| Product UPC: | 808230098541 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Vintage and distressed, the Vintage Boat Oars Lake Rules Wall Art embodies fun and important sentiments for your time at the lake. We all need a reminder to Relax and Smile and have fun sometimes. The vintage look of the faded primary colors on this casual, rectangular piece of art are printed on genuine wood with knots and grains that give it a realistic vintage look and feel. This fun piece is perfect for any lake house. 20" x 32" x 2".
Specifications
| Product Dimensions: | 20" H x 32" W x 2" D |
| Product Color: | Red |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401539 |
| Product UPC: | 808230098541 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























