
Vintage Beige Pu Wood Upholstered Front Metal Leg Veneer Melamine Nightstand By Homeroots
This bed provides a commanding presence in any room. Crafted with a transitional look that is an ideal addition to any bedroom, this two drawers nightstand is accented with elegant upholstery drawer panel and belt handle. The Kordal nightstand is crafted with chrome legs and matching vintage beige finish. This fashionable nightstand will fuse with the surrounding decor and transform a room from ordinary into something interesting and sophisticated.
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 25 H x 18 W x 28 D |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Manufactured Wood |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | Vintage Beige PU |
| Finish: | Vintage Beige PU |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 347162 |
| Product UPC: | 4512839709536 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Metal Leg Veneer Melamine Nightstand |
| Veneer Melamine Nightstand |
| Leg Veneer Melamine Nightstand |
| Beige Pu Wood Upholstered |
| Wood Upholstered Metal Leg Veneer |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $491.46
-65%$491.46
$172.01More Images


Vintage Beige Pu Wood Upholstered Front Metal Leg Veneer Melamine Nightstand By Homeroots
This bed provides a commanding presence in any room. Crafted with a transitional look that is an ideal addition to any bedroom, this two drawers nightstand is accented with elegant upholstery drawer panel and belt handle. The Kordal nightstand is crafted with chrome legs and matching vintage beige finish. This fashionable nightstand will fuse with the surrounding decor and transform a room from ordinary into something interesting and sophisticated.
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 25 H x 18 W x 28 D |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Manufactured Wood |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | Vintage Beige PU |
| Finish: | Vintage Beige PU |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 347162 |
| Product UPC: | 4512839709536 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Metal Leg Veneer Melamine Nightstand |
| Veneer Melamine Nightstand |
| Leg Veneer Melamine Nightstand |
| Beige Pu Wood Upholstered |
| Wood Upholstered Metal Leg Veneer |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This bed provides a commanding presence in any room. Crafted with a transitional look that is an ideal addition to any bedroom, this two drawers nightstand is accented with elegant upholstery drawer panel and belt handle. The Kordal nightstand is crafted with chrome legs and matching vintage beige finish. This fashionable nightstand will fuse with the surrounding decor and transform a room from ordinary into something interesting and sophisticated.
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 25 H x 18 W x 28 D |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Manufactured Wood |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | Vintage Beige PU |
| Finish: | Vintage Beige PU |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 347162 |
| Product UPC: | 4512839709536 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Metal Leg Veneer Melamine Nightstand |
| Veneer Melamine Nightstand |
| Leg Veneer Melamine Nightstand |
| Beige Pu Wood Upholstered |
| Wood Upholstered Metal Leg Veneer |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























