
Vilhelm I Mid-Century Modern Style Bench , Gray By Benzara
Bringing A Mid Century Modern Touch To Your Living Space Is Easy With This Bench. This Padded Bench Is Adorned In A Grey Linen-Like Fabric And Features Flared Out Tapered Legs. This Bench Is As Sturdy As It Is Beautiful. A Cool And Classy Bench To Uplift The Beauty Of YourDecor.
Specifications
| Product Dimensions: | 15.75 H x 49 W x 15.5 L |
| Product Material: | Linen-like Fabric Metal & Others |
| Product Color: | Gray |
| Product Assembly: | No |
| Product SKU: | BM123680 |
| Product UPC: | 842822150637 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| Mid-Century Modern Style |
| Flared out tappered leg supports |
| Padded Seat for comfort |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $579.87
-65%$579.87
$202.95More Images


Vilhelm I Mid-Century Modern Style Bench , Gray By Benzara
Bringing A Mid Century Modern Touch To Your Living Space Is Easy With This Bench. This Padded Bench Is Adorned In A Grey Linen-Like Fabric And Features Flared Out Tapered Legs. This Bench Is As Sturdy As It Is Beautiful. A Cool And Classy Bench To Uplift The Beauty Of YourDecor.
Specifications
| Product Dimensions: | 15.75 H x 49 W x 15.5 L |
| Product Material: | Linen-like Fabric Metal & Others |
| Product Color: | Gray |
| Product Assembly: | No |
| Product SKU: | BM123680 |
| Product UPC: | 842822150637 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| Mid-Century Modern Style |
| Flared out tappered leg supports |
| Padded Seat for comfort |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Bringing A Mid Century Modern Touch To Your Living Space Is Easy With This Bench. This Padded Bench Is Adorned In A Grey Linen-Like Fabric And Features Flared Out Tapered Legs. This Bench Is As Sturdy As It Is Beautiful. A Cool And Classy Bench To Uplift The Beauty Of YourDecor.
Specifications
| Product Dimensions: | 15.75 H x 49 W x 15.5 L |
| Product Material: | Linen-like Fabric Metal & Others |
| Product Color: | Gray |
| Product Assembly: | No |
| Product SKU: | BM123680 |
| Product UPC: | 842822150637 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| Mid-Century Modern Style |
| Flared out tappered leg supports |
| Padded Seat for comfort |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























