
Transitional Wooden Three Drawer Nightstand With Open Platform Top, White By Benzara
Give your home a touch of elegance and upgrade in a old school way of style by having this textured finish nightstand which comes with a three tier drawer setup. It has a plain open platform top which can be put into use too.
Specifications
| Product Dimensions: | 27.75 H x 27 W x 17 L |
| Product Material: | Wood, Metal |
| Product Color: | White |
| Product Assembly: | Yes |
| Product SKU: | BM213305 |
| Product UPC: | 192551415881 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| Comes as a single unit |
| Wooden construction with metal hardware |
| 3 drawer setup |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $1,153.48
-65%$1,153.48
$403.72More Images




Transitional Wooden Three Drawer Nightstand With Open Platform Top, White By Benzara
Give your home a touch of elegance and upgrade in a old school way of style by having this textured finish nightstand which comes with a three tier drawer setup. It has a plain open platform top which can be put into use too.
Specifications
| Product Dimensions: | 27.75 H x 27 W x 17 L |
| Product Material: | Wood, Metal |
| Product Color: | White |
| Product Assembly: | Yes |
| Product SKU: | BM213305 |
| Product UPC: | 192551415881 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| Comes as a single unit |
| Wooden construction with metal hardware |
| 3 drawer setup |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Give your home a touch of elegance and upgrade in a old school way of style by having this textured finish nightstand which comes with a three tier drawer setup. It has a plain open platform top which can be put into use too.
Specifications
| Product Dimensions: | 27.75 H x 27 W x 17 L |
| Product Material: | Wood, Metal |
| Product Color: | White |
| Product Assembly: | Yes |
| Product SKU: | BM213305 |
| Product UPC: | 192551415881 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| Comes as a single unit |
| Wooden construction with metal hardware |
| 3 drawer setup |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























