
Transitional Wooden Side Chair With Fabric Padded Seat Ladder Backrest,Gray By Benzara
Rejuvenate your living space with the inclusion of this sophisticated and amazing and comfortable side chair. Constructed from solid wood, it features a fabric padded seat for comfort and showcases a ladder backrest, granting visual appeal and interest to it.
Specifications
| Product Dimensions: | 10.25 H x 17.75 W x 38 L |
| Product Material: | Solid Wood and Fabric |
| Product Color: | Gray |
| Product Assembly: | No |
| Product SKU: | BM220920 |
| Product UPC: | 192551489561 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| A piece of Side Chair |
| Fabric padded seat |
| Showcases a ladder backrest |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images




Transitional Wooden Side Chair With Fabric Padded Seat Ladder Backrest,Gray By Benzara
Rejuvenate your living space with the inclusion of this sophisticated and amazing and comfortable side chair. Constructed from solid wood, it features a fabric padded seat for comfort and showcases a ladder backrest, granting visual appeal and interest to it.
Specifications
| Product Dimensions: | 10.25 H x 17.75 W x 38 L |
| Product Material: | Solid Wood and Fabric |
| Product Color: | Gray |
| Product Assembly: | No |
| Product SKU: | BM220920 |
| Product UPC: | 192551489561 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| A piece of Side Chair |
| Fabric padded seat |
| Showcases a ladder backrest |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Rejuvenate your living space with the inclusion of this sophisticated and amazing and comfortable side chair. Constructed from solid wood, it features a fabric padded seat for comfort and showcases a ladder backrest, granting visual appeal and interest to it.
Specifications
| Product Dimensions: | 10.25 H x 17.75 W x 38 L |
| Product Material: | Solid Wood and Fabric |
| Product Color: | Gray |
| Product Assembly: | No |
| Product SKU: | BM220920 |
| Product UPC: | 192551489561 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| A piece of Side Chair |
| Fabric padded seat |
| Showcases a ladder backrest |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























