
Transitional Style Wooden Chest With 4 Drawer Setup And Tapered Legs, Brown By Benzara
Have this elegant chest which comes with four pull out drawer setup and also has a very sophisticated design. It sports short tapered legs which hold the furniture strongly. It has double button drawers handles.
Specifications
| Product Dimensions: | 44.25 H x 32.75 W x 17.5 L |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Brown |
| Product Assembly: | Yes |
| Product SKU: | BM215918 |
| Product UPC: | 192551436107 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| Comes as a single unit |
| It has a durable wooden construction |
| Short tapered legs |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images




Transitional Style Wooden Chest With 4 Drawer Setup And Tapered Legs, Brown By Benzara
Have this elegant chest which comes with four pull out drawer setup and also has a very sophisticated design. It sports short tapered legs which hold the furniture strongly. It has double button drawers handles.
Specifications
| Product Dimensions: | 44.25 H x 32.75 W x 17.5 L |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Brown |
| Product Assembly: | Yes |
| Product SKU: | BM215918 |
| Product UPC: | 192551436107 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| Comes as a single unit |
| It has a durable wooden construction |
| Short tapered legs |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Have this elegant chest which comes with four pull out drawer setup and also has a very sophisticated design. It sports short tapered legs which hold the furniture strongly. It has double button drawers handles.
Specifications
| Product Dimensions: | 44.25 H x 32.75 W x 17.5 L |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Brown |
| Product Assembly: | Yes |
| Product SKU: | BM215918 |
| Product UPC: | 192551436107 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| Comes as a single unit |
| It has a durable wooden construction |
| Short tapered legs |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























