
Traditional Cherry Corner Cabinet By Homeroots
This built to last Traditional Cherry Corner Cabinet makes a lovely addition that is beautiful and practical to your space. Finished in warm cherry veneers this cabinet is quality construction from hardwood and wood products and features antiqued brass hardware. This cabinet features a storage compartment behind the paneled door, a fixed shelf, and two adjustable shelves to accommodate all of your storage and display needs. A great way to showcase photos and collectibles. and accessories. 73" x 24" x 17"
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 24in W x 17in D x 73in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | No |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Plantation Cherry |
| Product Color: | Dark Brown |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822876412 |
| Product SKU: | 389731 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Traditional Cherry Corner Cabinet |
| Cherry Corner Cabinet |
| Traditional Cherry Corner |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $1,450.35
-65%$1,450.35
$507.62More Images


Traditional Cherry Corner Cabinet By Homeroots
This built to last Traditional Cherry Corner Cabinet makes a lovely addition that is beautiful and practical to your space. Finished in warm cherry veneers this cabinet is quality construction from hardwood and wood products and features antiqued brass hardware. This cabinet features a storage compartment behind the paneled door, a fixed shelf, and two adjustable shelves to accommodate all of your storage and display needs. A great way to showcase photos and collectibles. and accessories. 73" x 24" x 17"
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 24in W x 17in D x 73in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | No |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Plantation Cherry |
| Product Color: | Dark Brown |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822876412 |
| Product SKU: | 389731 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Traditional Cherry Corner Cabinet |
| Cherry Corner Cabinet |
| Traditional Cherry Corner |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This built to last Traditional Cherry Corner Cabinet makes a lovely addition that is beautiful and practical to your space. Finished in warm cherry veneers this cabinet is quality construction from hardwood and wood products and features antiqued brass hardware. This cabinet features a storage compartment behind the paneled door, a fixed shelf, and two adjustable shelves to accommodate all of your storage and display needs. A great way to showcase photos and collectibles. and accessories. 73" x 24" x 17"
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 24in W x 17in D x 73in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | No |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Plantation Cherry |
| Product Color: | Dark Brown |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822876412 |
| Product SKU: | 389731 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Traditional Cherry Corner Cabinet |
| Cherry Corner Cabinet |
| Traditional Cherry Corner |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























