
Torino Gray Oak Three Drawer Computer Desk By Homeroots
Elegant and super practical, the Torino Gray Oak Computer Desk w/ Drawers is the classic desk for any home or office. Perfectly suitable for small home offices or teenager's rooms. It features a large desktop surface, three spacious drawers with nickel finish all-metal hardware, and one shelf. The entire desk is made from a high-quality particle board with a beautiful gray oak finish. 30" H x 46" W x 20" D
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Desk Type: | Computer desk |
| Product Dimensions: | 29.5 H x 46.1 W x 19.6 D |
| Product Color: | Gray Oak |
| Product Material: | Particle Board |
| Base Material: | Manufactured Wood |
| Shape: | Rectangular Desk |
| Product Style: | Modern & Contemporany |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 403810 |
| Product UPC: | 808230120945 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Torino Gray Oak Drawer Computer |
| Drawer Computer Desk |
| Gray Oak Drawer Computer Desk |
| Torino Gray Oak Drawer |
| Oak Drawer Computer Desk |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $614.24
-65%$614.24
$214.98More Images




Torino Gray Oak Three Drawer Computer Desk By Homeroots
Elegant and super practical, the Torino Gray Oak Computer Desk w/ Drawers is the classic desk for any home or office. Perfectly suitable for small home offices or teenager's rooms. It features a large desktop surface, three spacious drawers with nickel finish all-metal hardware, and one shelf. The entire desk is made from a high-quality particle board with a beautiful gray oak finish. 30" H x 46" W x 20" D
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Desk Type: | Computer desk |
| Product Dimensions: | 29.5 H x 46.1 W x 19.6 D |
| Product Color: | Gray Oak |
| Product Material: | Particle Board |
| Base Material: | Manufactured Wood |
| Shape: | Rectangular Desk |
| Product Style: | Modern & Contemporany |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 403810 |
| Product UPC: | 808230120945 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Torino Gray Oak Drawer Computer |
| Drawer Computer Desk |
| Gray Oak Drawer Computer Desk |
| Torino Gray Oak Drawer |
| Oak Drawer Computer Desk |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Elegant and super practical, the Torino Gray Oak Computer Desk w/ Drawers is the classic desk for any home or office. Perfectly suitable for small home offices or teenager's rooms. It features a large desktop surface, three spacious drawers with nickel finish all-metal hardware, and one shelf. The entire desk is made from a high-quality particle board with a beautiful gray oak finish. 30" H x 46" W x 20" D
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Desk Type: | Computer desk |
| Product Dimensions: | 29.5 H x 46.1 W x 19.6 D |
| Product Color: | Gray Oak |
| Product Material: | Particle Board |
| Base Material: | Manufactured Wood |
| Shape: | Rectangular Desk |
| Product Style: | Modern & Contemporany |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 403810 |
| Product UPC: | 808230120945 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Torino Gray Oak Drawer Computer |
| Drawer Computer Desk |
| Gray Oak Drawer Computer Desk |
| Torino Gray Oak Drawer |
| Oak Drawer Computer Desk |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























