Product SKU: B30-TRNOPU-GRTZQ2 WLCR2
Product UPC: 681144181901
Shipping Type: Small Pracel
Brand: LumiSource
Additional Information
Priced And Sold In Pairs; Indoor Use Only, 250 Lbs. Weight Limit (Each), Assembly Required.
Mid-Century modern styling
Fixed bar height with 360-degree swivel
Stylish faux leather upholstery
Built-in metal footrest
Includes two Barstools
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Select Color
-65%
Toriano 30" Fixed Height Barstool - Set of 2 Cream By LumiSource
More Images
Toriano 30" Fixed Height Barstool - Set of 2 Cream By LumiSource - Image 2
Toriano 30" Fixed Height Barstool - Set of 2 Cream By LumiSource - Image 3
Toriano 30" Fixed Height Barstool - Set of 2 Cream By LumiSource - Image 4
Toriano 30" Fixed Height Barstool - Set of 2 Cream By LumiSource - Image 5
Toriano 30" Fixed Height Barstool - Set of 2 Cream By LumiSource - Image 6
Toriano 30" Fixed Height Barstool - Set of 2 Cream By LumiSource - Image 7
Toriano 30" Fixed Height Barstool - Set of 2 Cream By LumiSource - Image 8
Toriano 30" Fixed Height Barstool - Set of 2 Cream By LumiSource - Image 9
Toriano 30" Fixed Height Barstool - Set of 2 Cream By LumiSource - Image 10
Specifications
Product Category: Bar & Counter Stools
Product Dimensions 22"L × 22"W × 39"H
Seat To Floor 29.5"
Seat Depth 16"
Inside Seat Width 17.75"
Seat To Footrest 17.75"
Backrest Height 10.75"
Seat To Back Angle 102.3°
Product Material: PU Leather, Foam, Steel, Bent Wood
Product Color: Walnut Wood, Cream PU, Black Metal
Product UPC: 681144181901
Shipping Type: Small Pracel
Brand: LumiSource
Additional Information
Mid-Century modern styling
Built-in metal footrest
Includes two Barstools
Returns & Exchanges
Non-returnable.
See full return policy
Product Information
Shipping & Returns
Description
Specifications
Seat To Floor 29.5"
Seat Depth 16"
Inside Seat Width 17.75"
Seat To Footrest 17.75"
Backrest Height 10.75"
Seat To Back Angle 102.3°
Toriano 30" Fixed Height Barstool - Set of 2 Cream By LumiSource | Modish Store