Product SKU: B24-TRNOPU-GRTZS2 WLCAM2
Product UPC: 681144180348
Shipping Type: Small Pracel
Brand: LumiSource
Additional Information
Priced And Sold In Pairs; Indoor Use Only, 250 Lbs. Weight Limit (Each), Assembly Required.
Mid-Century Modern styling
Fixed counter height with 360-degree swivel
Cushioned backrest and seat upholstered in faux leather
Built-in metal footrest
Includes two counter stools
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Select Color
-65%
Toriano 24" Fixed Height Counter Stool - Set of 2 Brown By LumiSource
More Images
Toriano 24" Fixed Height Counter Stool - Set of 2 Brown By LumiSource - Image 2
Toriano 24" Fixed Height Counter Stool - Set of 2 Brown By LumiSource - Image 3
Toriano 24" Fixed Height Counter Stool - Set of 2 Brown By LumiSource - Image 4
Toriano 24" Fixed Height Counter Stool - Set of 2 Brown By LumiSource - Image 5
Toriano 24" Fixed Height Counter Stool - Set of 2 Brown By LumiSource - Image 6
Toriano 24" Fixed Height Counter Stool - Set of 2 Brown By LumiSource - Image 7
Toriano 24" Fixed Height Counter Stool - Set of 2 Brown By LumiSource - Image 8
Toriano 24" Fixed Height Counter Stool - Set of 2 Brown By LumiSource - Image 9
Toriano 24" Fixed Height Counter Stool - Set of 2 Brown By LumiSource - Image 10
Toriano 24" Fixed Height Counter Stool - Set of 2 Brown By LumiSource - Image 11
Toriano 24" Fixed Height Counter Stool - Set of 2 Brown By LumiSource - Image 12
Toriano 24" Fixed Height Counter Stool - Set of 2 Brown By LumiSource - Image 13
Toriano 24" Fixed Height Counter Stool - Set of 2 Brown By LumiSource - Image 14
Toriano 24" Fixed Height Counter Stool - Set of 2 Brown By LumiSource - Image 15
Toriano 24" Fixed Height Counter Stool - Set of 2 Brown By LumiSource - Image 16
Toriano 24" Fixed Height Counter Stool - Set of 2 Brown By LumiSource - Image 17
Specifications
Product Category: Bar & Counter Stools
Product Dimensions 20.25"L × 20.25"W × 33.75"H
Seat To Floor 24.25"
Seat Depth 16"
Inside Seat Width 17.75"
Seat To Footrest 17.75"
Backrest Height 10.75"
Seat To Back Angle 102.3°
Product Material: PU Leather, Foam, Steel, Bent Wood
Product Color: Walnut Wood, Camel PU, Chrome Metal
Product UPC: 681144180348
Shipping Type: Small Pracel
Brand: LumiSource
Additional Information
Mid-Century Modern styling
Built-in metal footrest
Includes two counter stools
Returns & Exchanges
Non-returnable.
See full return policy
Product Information
Shipping & Returns
Description
Specifications
Seat To Floor 24.25"
Seat Depth 16"
Inside Seat Width 17.75"
Seat To Footrest 17.75"
Backrest Height 10.75"
Seat To Back Angle 102.3°
Toriano 24" Fixed Height Counter Stool - Set of 2 Brown By LumiSource | Modish Store