
Tone Brown PU Chenille Upholstery Wood Sofa w Pillows By Homeroots
This traditional collection features decorative carving & inlay veneers and its perfectly suitable for any living room environment.
Specifications
| Product Category: | Sofas |
| Product Dimensions: | 37in W x 93in D x 42in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | 2-Tone Brown PU & Chenille |
| Finish: | 2-Tone Brown PU & Chenille |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 348631 |
| Product UPC: | 4512839707150 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Upholstery Wood Sofa W5 Pillows |
| Wood Sofa W5 Pillows |
| Chenille Upholstery Wood Sofa W5 |
| Sofa W5 Pillows |
| Upholstery Wood Sofa |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $2,645.14
-65%$2,645.14
$925.80More Images

Tone Brown PU Chenille Upholstery Wood Sofa w Pillows By Homeroots
This traditional collection features decorative carving & inlay veneers and its perfectly suitable for any living room environment.
Specifications
| Product Category: | Sofas |
| Product Dimensions: | 37in W x 93in D x 42in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | 2-Tone Brown PU & Chenille |
| Finish: | 2-Tone Brown PU & Chenille |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 348631 |
| Product UPC: | 4512839707150 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Upholstery Wood Sofa W5 Pillows |
| Wood Sofa W5 Pillows |
| Chenille Upholstery Wood Sofa W5 |
| Sofa W5 Pillows |
| Upholstery Wood Sofa |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This traditional collection features decorative carving & inlay veneers and its perfectly suitable for any living room environment.
Specifications
| Product Category: | Sofas |
| Product Dimensions: | 37in W x 93in D x 42in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | 2-Tone Brown PU & Chenille |
| Finish: | 2-Tone Brown PU & Chenille |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 348631 |
| Product UPC: | 4512839707150 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Upholstery Wood Sofa W5 Pillows |
| Wood Sofa W5 Pillows |
| Chenille Upholstery Wood Sofa W5 |
| Sofa W5 Pillows |
| Upholstery Wood Sofa |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy























