
Tobacco Wood Chest By Homeroots
This chest is a new rendition to a classic style. The antiqued look is further highlighted with hand applied burnish. Add this piece to any bedroom for extra storage with some class.
Specifications
| Product Category: | Chests |
| Product Dimensions: | 54 H x 19 W x 39 D |
| Product Material: | Wood |
| Finish: | Tobacco |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 348185 |
| Product UPC: | 4512839708348 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 54 Tobacco Wood Chest |
| Tobacco Wood Chest |
| 39 54 Tobacco Wood Chest |
| 19 39 54 Tobacco Wood |
| 54 Tobacco Wood |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $1,532.59
-65%$1,532.59
$536.41More Images

Tobacco Wood Chest By Homeroots
This chest is a new rendition to a classic style. The antiqued look is further highlighted with hand applied burnish. Add this piece to any bedroom for extra storage with some class.
Specifications
| Product Category: | Chests |
| Product Dimensions: | 54 H x 19 W x 39 D |
| Product Material: | Wood |
| Finish: | Tobacco |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 348185 |
| Product UPC: | 4512839708348 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 54 Tobacco Wood Chest |
| Tobacco Wood Chest |
| 39 54 Tobacco Wood Chest |
| 19 39 54 Tobacco Wood |
| 54 Tobacco Wood |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This chest is a new rendition to a classic style. The antiqued look is further highlighted with hand applied burnish. Add this piece to any bedroom for extra storage with some class.
Specifications
| Product Category: | Chests |
| Product Dimensions: | 54 H x 19 W x 39 D |
| Product Material: | Wood |
| Finish: | Tobacco |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 348185 |
| Product UPC: | 4512839708348 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 54 Tobacco Wood Chest |
| Tobacco Wood Chest |
| 39 54 Tobacco Wood Chest |
| 19 39 54 Tobacco Wood |
| 54 Tobacco Wood |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























