
Tobacco Poplar Sofa Table By Homeroots
add modern look to the existing setting in your room with this inspiring sofa table. perfectly crafted from wood and sturdy metal, this piece reflects astonishing style and high line construction. it features clean finished wooden top and a wooden shelf base with metal support legs in tobacco finish. our table will seamlessly anchor any decor in your room as it offers ample surface for having family tea time.
Specifications
| Product Category: | Console Table |
| Product Dimensions: | 52in W x 18in D x 29in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Wood Species: | Poplar |
| Product Color: | Tobacco |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 319030 |
| Product UPC: | 614486165025 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 29 Tobacco Poplar Sofa Table |
| Poplar Sofa Table |
| Tobacco Poplar Sofa Table |
| 29 Tobacco Poplar Sofa |
| 18 29 Tobacco Poplar Sofa |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $442.20
-65%$442.20
$154.77Tobacco Poplar Sofa Table By Homeroots
add modern look to the existing setting in your room with this inspiring sofa table. perfectly crafted from wood and sturdy metal, this piece reflects astonishing style and high line construction. it features clean finished wooden top and a wooden shelf base with metal support legs in tobacco finish. our table will seamlessly anchor any decor in your room as it offers ample surface for having family tea time.
Specifications
| Product Category: | Console Table |
| Product Dimensions: | 52in W x 18in D x 29in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Wood Species: | Poplar |
| Product Color: | Tobacco |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 319030 |
| Product UPC: | 614486165025 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 29 Tobacco Poplar Sofa Table |
| Poplar Sofa Table |
| Tobacco Poplar Sofa Table |
| 29 Tobacco Poplar Sofa |
| 18 29 Tobacco Poplar Sofa |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
add modern look to the existing setting in your room with this inspiring sofa table. perfectly crafted from wood and sturdy metal, this piece reflects astonishing style and high line construction. it features clean finished wooden top and a wooden shelf base with metal support legs in tobacco finish. our table will seamlessly anchor any decor in your room as it offers ample surface for having family tea time.
Specifications
| Product Category: | Console Table |
| Product Dimensions: | 52in W x 18in D x 29in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Wood Species: | Poplar |
| Product Color: | Tobacco |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 319030 |
| Product UPC: | 614486165025 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 29 Tobacco Poplar Sofa Table |
| Poplar Sofa Table |
| Tobacco Poplar Sofa Table |
| 29 Tobacco Poplar Sofa |
| 18 29 Tobacco Poplar Sofa |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























