
Tobacco Poplar End Table By Homeroots
Complete elegance and transitional style profile the construction of this alluring masterpiece. Our end table possesses that stunning flair that will continue to awe you and your guests in the years to come. It features unique grooved apron with stunning clipped corners in tobacco finish and wooden top supported by angled metal legs that makes it the more enigmatic and alluring piece.
Specifications
| Product Category: | End Tables |
| Product Dimensions: | 24in W x 24in D x 25in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Tobacco |
| Top Color: | Tobacco |
| Top Shape: | Octagon |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 319029 |
| Product UPC: | 614486165018 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 25 Tobacco Poplar End Table |
| Tobacco Poplar End Table |
| 24 25 Tobacco Poplar End |
| Poplar End Table |
| 25 Tobacco Poplar End |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $413.95
-65%$413.95
$144.88More Images


Tobacco Poplar End Table By Homeroots
Complete elegance and transitional style profile the construction of this alluring masterpiece. Our end table possesses that stunning flair that will continue to awe you and your guests in the years to come. It features unique grooved apron with stunning clipped corners in tobacco finish and wooden top supported by angled metal legs that makes it the more enigmatic and alluring piece.
Specifications
| Product Category: | End Tables |
| Product Dimensions: | 24in W x 24in D x 25in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Tobacco |
| Top Color: | Tobacco |
| Top Shape: | Octagon |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 319029 |
| Product UPC: | 614486165018 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 25 Tobacco Poplar End Table |
| Tobacco Poplar End Table |
| 24 25 Tobacco Poplar End |
| Poplar End Table |
| 25 Tobacco Poplar End |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Complete elegance and transitional style profile the construction of this alluring masterpiece. Our end table possesses that stunning flair that will continue to awe you and your guests in the years to come. It features unique grooved apron with stunning clipped corners in tobacco finish and wooden top supported by angled metal legs that makes it the more enigmatic and alluring piece.
Specifications
| Product Category: | End Tables |
| Product Dimensions: | 24in W x 24in D x 25in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Tobacco |
| Top Color: | Tobacco |
| Top Shape: | Octagon |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 319029 |
| Product UPC: | 614486165018 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 25 Tobacco Poplar End Table |
| Tobacco Poplar End Table |
| 24 25 Tobacco Poplar End |
| Poplar End Table |
| 25 Tobacco Poplar End |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























