
Three Part Hinged Vanity Tabletop Mirror By Homeroots
This is a lovely hinged vanity mirror. There is a central rectangular mirror with 2 door" mirrors. Each section is trimmed with a mirrored border. Each mirrored section of the border has a small bevel adding to its style and beauty. This piece is a table top mirror and cannot be hung. Perfect to be used on a vanity or desk."
Specifications
| Product Dimensions: | 21" H x 31" W x 1" D |
| Product Color: | Mirror |
| Product Finish: | Mirrored |
| Product Material: | Glass |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 384184 |
| Product UPC: | 4512822759067 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images



Three Part Hinged Vanity Tabletop Mirror By Homeroots
This is a lovely hinged vanity mirror. There is a central rectangular mirror with 2 door" mirrors. Each section is trimmed with a mirrored border. Each mirrored section of the border has a small bevel adding to its style and beauty. This piece is a table top mirror and cannot be hung. Perfect to be used on a vanity or desk."
Specifications
| Product Dimensions: | 21" H x 31" W x 1" D |
| Product Color: | Mirror |
| Product Finish: | Mirrored |
| Product Material: | Glass |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 384184 |
| Product UPC: | 4512822759067 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This is a lovely hinged vanity mirror. There is a central rectangular mirror with 2 door" mirrors. Each section is trimmed with a mirrored border. Each mirrored section of the border has a small bevel adding to its style and beauty. This piece is a table top mirror and cannot be hung. Perfect to be used on a vanity or desk."
Specifications
| Product Dimensions: | 21" H x 31" W x 1" D |
| Product Color: | Mirror |
| Product Finish: | Mirrored |
| Product Material: | Glass |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 384184 |
| Product UPC: | 4512822759067 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























