
Thorpe Black L Shaped Computer Desk By Homeroots
Stay organized and efficient with the Thorpe Black L-Shaped Computer Desk! Stylish and super practical, this is a beautiful classic desk for any home or office. Perfectly suitable for small home offices, bedrooms, or teenager's rooms. It features a roll-out keyboard shelf so you can maximize the large desktop surface, two cabinets, and one shelf. The entire desk is made from high-quality particleboard in a beautiful wenge black finish. 30" H x 41" W x 47" D
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Desk Type: | Computer desk |
| Product Dimensions: | 30.4 H x 41.3 W x 47.2 D |
| Product Color: | Black Wengue |
| Product Material: | Particle Board |
| Base Material: | Manufactured Wood |
| Shape: | L-Shape Desk |
| Product Style: | Modern & Contemporany |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 403824 |
| Product UPC: | 808230121089 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Thorpe Black Shaped Computer Desk |
| Thorpe Black Shaped Computer |
| Black Shaped Computer Desk |
| Shaped Computer Desk |
| Thorpe Black Shaped |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $443.06
-65%$443.06
$155.07More Images




Thorpe Black L Shaped Computer Desk By Homeroots
Stay organized and efficient with the Thorpe Black L-Shaped Computer Desk! Stylish and super practical, this is a beautiful classic desk for any home or office. Perfectly suitable for small home offices, bedrooms, or teenager's rooms. It features a roll-out keyboard shelf so you can maximize the large desktop surface, two cabinets, and one shelf. The entire desk is made from high-quality particleboard in a beautiful wenge black finish. 30" H x 41" W x 47" D
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Desk Type: | Computer desk |
| Product Dimensions: | 30.4 H x 41.3 W x 47.2 D |
| Product Color: | Black Wengue |
| Product Material: | Particle Board |
| Base Material: | Manufactured Wood |
| Shape: | L-Shape Desk |
| Product Style: | Modern & Contemporany |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 403824 |
| Product UPC: | 808230121089 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Thorpe Black Shaped Computer Desk |
| Thorpe Black Shaped Computer |
| Black Shaped Computer Desk |
| Shaped Computer Desk |
| Thorpe Black Shaped |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stay organized and efficient with the Thorpe Black L-Shaped Computer Desk! Stylish and super practical, this is a beautiful classic desk for any home or office. Perfectly suitable for small home offices, bedrooms, or teenager's rooms. It features a roll-out keyboard shelf so you can maximize the large desktop surface, two cabinets, and one shelf. The entire desk is made from high-quality particleboard in a beautiful wenge black finish. 30" H x 41" W x 47" D
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Desk Type: | Computer desk |
| Product Dimensions: | 30.4 H x 41.3 W x 47.2 D |
| Product Color: | Black Wengue |
| Product Material: | Particle Board |
| Base Material: | Manufactured Wood |
| Shape: | L-Shape Desk |
| Product Style: | Modern & Contemporany |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 403824 |
| Product UPC: | 808230121089 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Thorpe Black Shaped Computer Desk |
| Thorpe Black Shaped Computer |
| Black Shaped Computer Desk |
| Shaped Computer Desk |
| Thorpe Black Shaped |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























