
Textured Two Tone Wooden End Table With 1 Drawer, Brown By Benzara
A perfect blend of style and functionality, this End Table is a perfect accent piece for your living room. Featuring a sturdy construction of veneer, wood, and engineered wood in a brown finish with textured distressed detailing, it incorporates a single drawer and an open bottom shelf for storage.
Specifications
| Product Dimensions: | 25 H x 21.88 W x 23.88 L |
| Product Material: | Veneer, Engineered Wood, Solid Wood |
| Product Color: | Brown |
| Product Assembly: | Yes |
| Product SKU: | BM213338 |
| Product UPC: | 192551416215 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| A single piece of End Table |
| Two tone textured finish |
| Supported on block legs |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images




Textured Two Tone Wooden End Table With 1 Drawer, Brown By Benzara
A perfect blend of style and functionality, this End Table is a perfect accent piece for your living room. Featuring a sturdy construction of veneer, wood, and engineered wood in a brown finish with textured distressed detailing, it incorporates a single drawer and an open bottom shelf for storage.
Specifications
| Product Dimensions: | 25 H x 21.88 W x 23.88 L |
| Product Material: | Veneer, Engineered Wood, Solid Wood |
| Product Color: | Brown |
| Product Assembly: | Yes |
| Product SKU: | BM213338 |
| Product UPC: | 192551416215 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| A single piece of End Table |
| Two tone textured finish |
| Supported on block legs |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
A perfect blend of style and functionality, this End Table is a perfect accent piece for your living room. Featuring a sturdy construction of veneer, wood, and engineered wood in a brown finish with textured distressed detailing, it incorporates a single drawer and an open bottom shelf for storage.
Specifications
| Product Dimensions: | 25 H x 21.88 W x 23.88 L |
| Product Material: | Veneer, Engineered Wood, Solid Wood |
| Product Color: | Brown |
| Product Assembly: | Yes |
| Product SKU: | BM213338 |
| Product UPC: | 192551416215 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| A single piece of End Table |
| Two tone textured finish |
| Supported on block legs |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























