
Textured Metal Plate Wall Decor By Homeroots
This wall centerpiece features a layered arrangement of multi-colored metal plates with gorgeous earth tones, each one flaunting textured details. Completing this handcrafted ornament are metal rings, which are decorated with jute accents.
Specifications
| Product Dimensions: | 24.5" H x 46.5" W x 2.5" D |
| Product Color: | White |
| Product Finish: | Textured |
| Product Material: | Metal |
| Product Style: | Classic |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 321288 |
| Product UPC: | 614486188963 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $108.56
-65%$108.56
$38.00More Images


Textured Metal Plate Wall Decor By Homeroots
This wall centerpiece features a layered arrangement of multi-colored metal plates with gorgeous earth tones, each one flaunting textured details. Completing this handcrafted ornament are metal rings, which are decorated with jute accents.
Specifications
| Product Dimensions: | 24.5" H x 46.5" W x 2.5" D |
| Product Color: | White |
| Product Finish: | Textured |
| Product Material: | Metal |
| Product Style: | Classic |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 321288 |
| Product UPC: | 614486188963 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This wall centerpiece features a layered arrangement of multi-colored metal plates with gorgeous earth tones, each one flaunting textured details. Completing this handcrafted ornament are metal rings, which are decorated with jute accents.
Specifications
| Product Dimensions: | 24.5" H x 46.5" W x 2.5" D |
| Product Color: | White |
| Product Finish: | Textured |
| Product Material: | Metal |
| Product Style: | Classic |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 321288 |
| Product UPC: | 614486188963 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























