
Textured Metal Multi Plates Wall Decor By Homeroots
Make a modern statement in your home by showcasing this decorative wall decor piece. It flaunts a 3D-layered arrangement of round plates, each one with textured details and vibrant colors that splash color and life onto the bare spot on your wall.
Specifications
| Product Dimensions: | 20.5" H x 40.5" W x 2.5" D |
| Product Color: | Gold |
| Product Finish: | Textured |
| Product Material: | Metal |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 321071 |
| Product UPC: | 614486186792 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $63.86
-65%$63.86
$22.35More Images



Textured Metal Multi Plates Wall Decor By Homeroots
Make a modern statement in your home by showcasing this decorative wall decor piece. It flaunts a 3D-layered arrangement of round plates, each one with textured details and vibrant colors that splash color and life onto the bare spot on your wall.
Specifications
| Product Dimensions: | 20.5" H x 40.5" W x 2.5" D |
| Product Color: | Gold |
| Product Finish: | Textured |
| Product Material: | Metal |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 321071 |
| Product UPC: | 614486186792 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Make a modern statement in your home by showcasing this decorative wall decor piece. It flaunts a 3D-layered arrangement of round plates, each one with textured details and vibrant colors that splash color and life onto the bare spot on your wall.
Specifications
| Product Dimensions: | 20.5" H x 40.5" W x 2.5" D |
| Product Color: | Gold |
| Product Finish: | Textured |
| Product Material: | Metal |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 321071 |
| Product UPC: | 614486186792 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























