
Tania 22" Ceramic Table Lamp By LumiSource
Light up your home with the Tania Ceramic Table Lamp by LumiSource! Featuring a sleek ceramic body design with a metallic finish, this lamp will add sophistication and elegance to any room. Brighten up and upgrade your home today with the charming Tania Table Lamp!
Specifications
| Product Category: | Lighting |
| Product Dimensions | 12.5"L × 12.5"W × 23"H |
| Shade To Floor Height | 13" |
| Lamp Body Length | 5" |
| Lamp Body Width | 5" |
| Lamp Body Height | 12" |
| Lamp Neck Height | 1.5" |
| Shade Length | 12.5" |
| Shade Width | 12.5" |
| Shade Height | 9" |
| Finial Height | 1.5" |
| Harp/pole Height | 6.5" |
| Cord Length | 76" |
| Product Material: | Woven Fabric, Metal, Ceramic, Electrical |
| Product Color: | Brown & Brown Metallic Ceramic, Champagne Shade |
| Product SKU: | TL22-TANIA BNBNCHMP |
| Product UPC: | 681144202330 |
| Shipping Type: | Small Pracel |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Requires One (1) 60W Bulb; Led Bulb Included; Indoor Use Only, Ul Listed, Cul Listed, Assembly Required |
| Contemporary styling |
| Ceramic base |
| Metallic finish |
| Woven fabric shade |
| Rotary switch |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $80.00
-65%$80.00
$28.00More Images





Tania 22" Ceramic Table Lamp By LumiSource
Light up your home with the Tania Ceramic Table Lamp by LumiSource! Featuring a sleek ceramic body design with a metallic finish, this lamp will add sophistication and elegance to any room. Brighten up and upgrade your home today with the charming Tania Table Lamp!
Specifications
| Product Category: | Lighting |
| Product Dimensions | 12.5"L × 12.5"W × 23"H |
| Shade To Floor Height | 13" |
| Lamp Body Length | 5" |
| Lamp Body Width | 5" |
| Lamp Body Height | 12" |
| Lamp Neck Height | 1.5" |
| Shade Length | 12.5" |
| Shade Width | 12.5" |
| Shade Height | 9" |
| Finial Height | 1.5" |
| Harp/pole Height | 6.5" |
| Cord Length | 76" |
| Product Material: | Woven Fabric, Metal, Ceramic, Electrical |
| Product Color: | Brown & Brown Metallic Ceramic, Champagne Shade |
| Product SKU: | TL22-TANIA BNBNCHMP |
| Product UPC: | 681144202330 |
| Shipping Type: | Small Pracel |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Requires One (1) 60W Bulb; Led Bulb Included; Indoor Use Only, Ul Listed, Cul Listed, Assembly Required |
| Contemporary styling |
| Ceramic base |
| Metallic finish |
| Woven fabric shade |
| Rotary switch |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Light up your home with the Tania Ceramic Table Lamp by LumiSource! Featuring a sleek ceramic body design with a metallic finish, this lamp will add sophistication and elegance to any room. Brighten up and upgrade your home today with the charming Tania Table Lamp!
Specifications
| Product Category: | Lighting |
| Product Dimensions | 12.5"L × 12.5"W × 23"H |
| Shade To Floor Height | 13" |
| Lamp Body Length | 5" |
| Lamp Body Width | 5" |
| Lamp Body Height | 12" |
| Lamp Neck Height | 1.5" |
| Shade Length | 12.5" |
| Shade Width | 12.5" |
| Shade Height | 9" |
| Finial Height | 1.5" |
| Harp/pole Height | 6.5" |
| Cord Length | 76" |
| Product Material: | Woven Fabric, Metal, Ceramic, Electrical |
| Product Color: | Brown & Brown Metallic Ceramic, Champagne Shade |
| Product SKU: | TL22-TANIA BNBNCHMP |
| Product UPC: | 681144202330 |
| Shipping Type: | Small Pracel |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Requires One (1) 60W Bulb; Led Bulb Included; Indoor Use Only, Ul Listed, Cul Listed, Assembly Required |
| Contemporary styling |
| Ceramic base |
| Metallic finish |
| Woven fabric shade |
| Rotary switch |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























