
Tan Suede Dining Chair By Homeroots
This delightful Tan Faux Leather Dining Chair superbly combines looks and comfort! Use it in your kitchen, dining room, or use it to complete the decor in your living room. Attractive and super versatile, this modern dining chair is made with an exposed metal frame and gorgeous tan faux leather upholstery. 31" H x 23" W x 23.5" D
Specifications
| Product Dimensions: | 31.1" H x 23" W x 23.6" D |
| Product Color: | Tan |
| Product Material: | Faux Leather, Metal |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 472221 |
| Product UPC: | 606114578918 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $701.85
-65%$701.85
$245.65More Images




Tan Suede Dining Chair By Homeroots
This delightful Tan Faux Leather Dining Chair superbly combines looks and comfort! Use it in your kitchen, dining room, or use it to complete the decor in your living room. Attractive and super versatile, this modern dining chair is made with an exposed metal frame and gorgeous tan faux leather upholstery. 31" H x 23" W x 23.5" D
Specifications
| Product Dimensions: | 31.1" H x 23" W x 23.6" D |
| Product Color: | Tan |
| Product Material: | Faux Leather, Metal |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 472221 |
| Product UPC: | 606114578918 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This delightful Tan Faux Leather Dining Chair superbly combines looks and comfort! Use it in your kitchen, dining room, or use it to complete the decor in your living room. Attractive and super versatile, this modern dining chair is made with an exposed metal frame and gorgeous tan faux leather upholstery. 31" H x 23" W x 23.5" D
Specifications
| Product Dimensions: | 31.1" H x 23" W x 23.6" D |
| Product Color: | Tan |
| Product Material: | Faux Leather, Metal |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 472221 |
| Product UPC: | 606114578918 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























