
Tall Oval Woven Seagrass Baskets (Min 2) Set Of 2 By Kalalou
Hang these seagrass baskets anywhere you need woven texture. This set of two can hang together or separately to suit your decorating and storage needs. Order your decor or utilize them for practical purposes in small spaces.
Specifications
| Product Dimension: | Large: 15” x 6” x 13”t Small: 13" x 5" x 11"t |
| Product Material: | Seagrass |
| Product Finish: | Textured |
| Product Color: | Brown |
| Shipping Freight: | No |
| Product SKU: | CCHA1084K |
| Product UPC: | 8416281104526 |
| Brand: | Kalalou |
Additional Information
| Set Includes 2 Pieces. One Each Size. |
| Care Instructions - Wipe Clean With A Lint Free, Dry Cloth. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images

Tall Oval Woven Seagrass Baskets (Min 2) Set Of 2 By Kalalou
Hang these seagrass baskets anywhere you need woven texture. This set of two can hang together or separately to suit your decorating and storage needs. Order your decor or utilize them for practical purposes in small spaces.
Specifications
| Product Dimension: | Large: 15” x 6” x 13”t Small: 13" x 5" x 11"t |
| Product Material: | Seagrass |
| Product Finish: | Textured |
| Product Color: | Brown |
| Shipping Freight: | No |
| Product SKU: | CCHA1084K |
| Product UPC: | 8416281104526 |
| Brand: | Kalalou |
Additional Information
| Set Includes 2 Pieces. One Each Size. |
| Care Instructions - Wipe Clean With A Lint Free, Dry Cloth. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Hang these seagrass baskets anywhere you need woven texture. This set of two can hang together or separately to suit your decorating and storage needs. Order your decor or utilize them for practical purposes in small spaces.
Specifications
| Product Dimension: | Large: 15” x 6” x 13”t Small: 13" x 5" x 11"t |
| Product Material: | Seagrass |
| Product Finish: | Textured |
| Product Color: | Brown |
| Shipping Freight: | No |
| Product SKU: | CCHA1084K |
| Product UPC: | 8416281104526 |
| Brand: | Kalalou |
Additional Information
| Set Includes 2 Pieces. One Each Size. |
| Care Instructions - Wipe Clean With A Lint Free, Dry Cloth. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























