
Suspended White Marble Black Metal Geo Side Table By Homeroots
This Suspended White Marble Black Metal Geo Side Table is a unique way to bring in a contemporary element to your home. The frame of the table is made from solid black metal in an airy and geometric cube design while the tabletop is a round slab of marble positioned so that it appears to be floating. This contemporary design is perfect for an end or side table next to your couch, chair, hallway or bed. Super intriguing and cool, this piece is a work of art in itself. 22" H x 20" W x 20" D
Specifications
| Product Category: | Side Tables |
| Product Dimensions: | 20in W x 20in D x 22in H |
| Product Material: | Marble, Iron |
| Base Material: | Iron |
| Top Material: | Solid Manufactured Wood |
| Product Color: | White |
| Top Color: | Black |
| Top Shape: | Round |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 393200 |
| Product UPC: | 808230033443 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Marble Black Metal Geo Table |
| Suspended White Marble |
| Black Metal Geo Table |
| Suspended White Marble Black Metal |
| Metal Geo Table |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images








Suspended White Marble Black Metal Geo Side Table By Homeroots
This Suspended White Marble Black Metal Geo Side Table is a unique way to bring in a contemporary element to your home. The frame of the table is made from solid black metal in an airy and geometric cube design while the tabletop is a round slab of marble positioned so that it appears to be floating. This contemporary design is perfect for an end or side table next to your couch, chair, hallway or bed. Super intriguing and cool, this piece is a work of art in itself. 22" H x 20" W x 20" D
Specifications
| Product Category: | Side Tables |
| Product Dimensions: | 20in W x 20in D x 22in H |
| Product Material: | Marble, Iron |
| Base Material: | Iron |
| Top Material: | Solid Manufactured Wood |
| Product Color: | White |
| Top Color: | Black |
| Top Shape: | Round |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 393200 |
| Product UPC: | 808230033443 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Marble Black Metal Geo Table |
| Suspended White Marble |
| Black Metal Geo Table |
| Suspended White Marble Black Metal |
| Metal Geo Table |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This Suspended White Marble Black Metal Geo Side Table is a unique way to bring in a contemporary element to your home. The frame of the table is made from solid black metal in an airy and geometric cube design while the tabletop is a round slab of marble positioned so that it appears to be floating. This contemporary design is perfect for an end or side table next to your couch, chair, hallway or bed. Super intriguing and cool, this piece is a work of art in itself. 22" H x 20" W x 20" D
Specifications
| Product Category: | Side Tables |
| Product Dimensions: | 20in W x 20in D x 22in H |
| Product Material: | Marble, Iron |
| Base Material: | Iron |
| Top Material: | Solid Manufactured Wood |
| Product Color: | White |
| Top Color: | Black |
| Top Shape: | Round |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 393200 |
| Product UPC: | 808230033443 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Marble Black Metal Geo Table |
| Suspended White Marble |
| Black Metal Geo Table |
| Suspended White Marble Black Metal |
| Metal Geo Table |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























