
Stylish White Chest By Homeroots
Add a stylish appeal to your kitchen, entry or diningroom with this accent chest. Two glass-paneled doors and a drawer bring elegance and storage to any dining or living room. It has a spacious top that is ideal to keep your decorative items.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 38in W x 18in D x 41.75in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | No |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | White |
| Product Color: | White |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822877235 |
| Product SKU: | 389822 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $907.95
-65%$907.95
$317.78More Images







Stylish White Chest By Homeroots
Add a stylish appeal to your kitchen, entry or diningroom with this accent chest. Two glass-paneled doors and a drawer bring elegance and storage to any dining or living room. It has a spacious top that is ideal to keep your decorative items.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 38in W x 18in D x 41.75in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | No |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | White |
| Product Color: | White |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822877235 |
| Product SKU: | 389822 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Add a stylish appeal to your kitchen, entry or diningroom with this accent chest. Two glass-paneled doors and a drawer bring elegance and storage to any dining or living room. It has a spacious top that is ideal to keep your decorative items.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 38in W x 18in D x 41.75in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | No |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | White |
| Product Color: | White |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822877235 |
| Product SKU: | 389822 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























