
Stylish White and Pine Bedroom Nightstand By Homeroots
Make your modern and clean bedroom dreams come true with this Stylish White and Pine Bedroom Nightstand. The spacious cabinet allows you to store all your necessary items in close proximity to you in your bedroom or even bathroom. The simple and modern design makes this an easy piece to style and pair with all the other furniture and interior decor in your home! 27.5" x 16.1" x 14.2"
Specifications
| Product Dimensions: | 27.5" H x 16.1" W x 14.2" D |
| Product Color: | Multi-color |
| Product Material: | Particle Board |
| Product Style: | Modern & Contemporany |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 478454 |
| Product UPC: | 606114646341 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $122.73
-65%$122.73
$42.96More Images





Stylish White and Pine Bedroom Nightstand By Homeroots
Make your modern and clean bedroom dreams come true with this Stylish White and Pine Bedroom Nightstand. The spacious cabinet allows you to store all your necessary items in close proximity to you in your bedroom or even bathroom. The simple and modern design makes this an easy piece to style and pair with all the other furniture and interior decor in your home! 27.5" x 16.1" x 14.2"
Specifications
| Product Dimensions: | 27.5" H x 16.1" W x 14.2" D |
| Product Color: | Multi-color |
| Product Material: | Particle Board |
| Product Style: | Modern & Contemporany |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 478454 |
| Product UPC: | 606114646341 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Make your modern and clean bedroom dreams come true with this Stylish White and Pine Bedroom Nightstand. The spacious cabinet allows you to store all your necessary items in close proximity to you in your bedroom or even bathroom. The simple and modern design makes this an easy piece to style and pair with all the other furniture and interior decor in your home! 27.5" x 16.1" x 14.2"
Specifications
| Product Dimensions: | 27.5" H x 16.1" W x 14.2" D |
| Product Color: | Multi-color |
| Product Material: | Particle Board |
| Product Style: | Modern & Contemporany |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 478454 |
| Product UPC: | 606114646341 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























