
Striped Light Brown Fabric Wrapped Accent Chair with Wooden Frame By Homeroots
A dazzling common room chair that flaunts organic jute-cotton covered seating rested atop a sturdy wooden frame.
Specifications
| Product Category: | Accent Chairs |
| Product Dimensions: | 31in W x 28in D x 32in H |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Brown |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380639 |
| Product UPC: | 4512822716190 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Brown Fabric Wrapped Accent Chair |
| Fabric Wrapped Accent Chair Wooden |
| Wrapped Accent Chair Wooden Frame |
| Fabric Wrapped Accent Chair |
| Wrapped Accent Chair Wooden |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $1,114.15
-65%$1,114.15
$389.95More Images






Striped Light Brown Fabric Wrapped Accent Chair with Wooden Frame By Homeroots
A dazzling common room chair that flaunts organic jute-cotton covered seating rested atop a sturdy wooden frame.
Specifications
| Product Category: | Accent Chairs |
| Product Dimensions: | 31in W x 28in D x 32in H |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Brown |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380639 |
| Product UPC: | 4512822716190 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Brown Fabric Wrapped Accent Chair |
| Fabric Wrapped Accent Chair Wooden |
| Wrapped Accent Chair Wooden Frame |
| Fabric Wrapped Accent Chair |
| Wrapped Accent Chair Wooden |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
A dazzling common room chair that flaunts organic jute-cotton covered seating rested atop a sturdy wooden frame.
Specifications
| Product Category: | Accent Chairs |
| Product Dimensions: | 31in W x 28in D x 32in H |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Brown |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380639 |
| Product UPC: | 4512822716190 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Brown Fabric Wrapped Accent Chair |
| Fabric Wrapped Accent Chair Wooden |
| Wrapped Accent Chair Wooden Frame |
| Fabric Wrapped Accent Chair |
| Wrapped Accent Chair Wooden |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























