
Storage Bench Beige By LumiSource
The versatile Storage Bench by LumiSource gives you a stylish and functional storage option. Use this bench as a casual cocktail table, ottoman, or extra seating. Natural solid wood legs, plush padding and fully upholstered in your choice of sleek color options.
Specifications
| Product Dimensions | 16.75 H x 31 W x 15.5 L |
| Inside Length | 30" |
| Inside Width | 14.5" |
| Product Material: | Polyester Fabric, Foam, Wood |
| Product Color: | Natural Wood, Beige Fabric |
| Product SKU: | BC-STORAGE NABG |
| Product UPC: | 681144120191 |
| Shipping Type: | Small Parcel |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Contemporary styling |
| Stylish fabric upholstery |
| Flip-top lid |
| Solid wood legs |
| Multi-use bench |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images










Storage Bench Beige By LumiSource
The versatile Storage Bench by LumiSource gives you a stylish and functional storage option. Use this bench as a casual cocktail table, ottoman, or extra seating. Natural solid wood legs, plush padding and fully upholstered in your choice of sleek color options.
Specifications
| Product Dimensions | 16.75 H x 31 W x 15.5 L |
| Inside Length | 30" |
| Inside Width | 14.5" |
| Product Material: | Polyester Fabric, Foam, Wood |
| Product Color: | Natural Wood, Beige Fabric |
| Product SKU: | BC-STORAGE NABG |
| Product UPC: | 681144120191 |
| Shipping Type: | Small Parcel |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Contemporary styling |
| Stylish fabric upholstery |
| Flip-top lid |
| Solid wood legs |
| Multi-use bench |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The versatile Storage Bench by LumiSource gives you a stylish and functional storage option. Use this bench as a casual cocktail table, ottoman, or extra seating. Natural solid wood legs, plush padding and fully upholstered in your choice of sleek color options.
Specifications
| Product Dimensions | 16.75 H x 31 W x 15.5 L |
| Inside Length | 30" |
| Inside Width | 14.5" |
| Product Material: | Polyester Fabric, Foam, Wood |
| Product Color: | Natural Wood, Beige Fabric |
| Product SKU: | BC-STORAGE NABG |
| Product UPC: | 681144120191 |
| Shipping Type: | Small Parcel |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Contemporary styling |
| Stylish fabric upholstery |
| Flip-top lid |
| Solid wood legs |
| Multi-use bench |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























